• 30 Ekim 2023 Pazartesi 07:00
  • |
  • 30 Ekim 2023 Pazartesi 07:00

YAZAR

Çabasız ataklar

Paylaş

Biz ne izliyoruz diyordum sürekli kendime. zlediğimi size tarif edecek cümleler kurmaya çalışıyordum. Yardımıma maçın spikeri yetişti. Devre bitimine yakın verdiği istatistik, nasıl bir ilk yarı izlediğimizin özetiydi: "Sezon başından bu yana isabetli şut çekilmeyen ilk maç olacak." Oldu da. şte böyle bir zaman boşluğu, ligin kara deliği gibi.

Eşit ölçüde olmasa da bunda iki takımın payı vardı. ki taraf da sahaya aman gol yemeyeyim formasını kuşanıp çıkmıştı. Trabzonspor atak oynamasa da Karagümrüklü futbolcuların hataları sonucu pozisyonlar buldu. Çabasız gelişen bu ataklar, gelişi güzel sonuçlandı. Haftada üç beş Avrupa liglerinden maç izleyen biri, Trendyol Süper Lig maçı izlediğinde hemen şunu fark eder. Burası kendini temas olmadığı halde yere atan futbolcular diyarı. Ve kendini atanın artistik hareketinden veya can yakan bağırmasından etkilenip buna faul düdüğü öttüren hakemler. Bol bol bunu izledik yine. Epeyce de karşılıklı top kaybı.

Belli ki ne hakem eğitmenleri hakemlerine, beyler bunu yemeyin artık diyor ne de teknik adamlar kendini yere atıp haksız kazanç elde eden bizdendir. Etrafa döke saça onca sorunu konuşulan ligimizin en önemli sorunlarından biridir bu. Öyle ki izleyene artık rahatsızlık veren boyutta. Abdullah Avcı, dağınık ergen odasına girmiş gibi belli ki geldiği günden bu yana, bıraktığı düzene geri getirebilmek için ortalığı toparlıyor. şe savunmadan başladı. Mendy ve Berat bu maça göre fazla savunmacı kalsa bile, bundan memnun olacak oraya yaklaşık yetmiş dakika dokunmadı.Bu arada kalesine gelen, bizim de maçta bunu izlediğimiz için şaşırdığımız isabetli şutları Uğurcan çıkardı. Eski günlerdeki Uğurcan gibi. Hücumdaki planı ligin en uzun santrforu Onuachu'ya yüksek top atmak, onun bunlara kafa vurmasını beklemek veya indirdiği toplara atak yapmak olan Trabzonspor, ürettiği yarım gol beklentisini bire tamamlayamadı. Kalesini gole kapattığı için mutlu olmaktan başka çaresi yok.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2023 Perşembe

Hücum obezliği

27 Kasım 2023 Pazartesi

Ders gibi galibiyet

13 Kasım 2023 Pazartesi

Teselli ikramiyesi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

1 puana üzülmeli

30.11.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Alanyaspor'un Süper Lig'de işi zor

26.11.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023