• 21 Kasım 2012 Çarşamba 02:00
  • |
  • 21 Kasım 2012 Çarşamba 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Bu sezonun en iyi oyunu!

Paylaş

G.Saray golle başlayabilirdi. Daha dörtte Burak Yılmaz 25 metreden vurmayı değil de hemen sağında ceza sahasına koşan Melo veya Hamit'in önüne yuvarlamayı düşünseydi eğer! Altı kelimeyle ilk yarıyı özetlersek; baskı yap, hataya zorla, pozisyona gir olurdu! Ve bunların hepsi o pozisyonda vardı.
Elmander topu çıkaran stopere gölge markaj yapıp topu merkeze oynamaya zorladı, Melo orta sahada topla buluşacak oyuncuya zamanında ve agresif müdahale yaptı, bu sebeple kontrolsüz şekilde uzaklaştırılan top Burak Yılmaz'ın (ki kendisi kaleye 30 metre mesafedeydi) önünde kaldı.
ŞUT BECERİSİ
Şimdi filmi tekrar başa saralım. Burak Yılmaz beş metre sürdükten sonra o topu sağa oynasaydı, gol olur muydu? İlk yarı boyunca atılan şut kalitesi bu soruya bir çırpıda evet dedirtmiyor ne yazık ki! Zaten Galatasaray'ın dün ilk yarıda en büyük eksiği buydu, bitiricilik...
Yoksa hızlı tren gibi oynayan Galatasaraylı futbolcular Burak Yılmaz'ın kafasından gelen golden çok önce değiştirirdi tabelayı.
Galatasaray rakibe yakın oynayıp rahatsız etmeyi, ikili mücadelelerde agresif oynamayı ve gördüğü yerden şut çekmeyi gayet iyi becerdi maç boyunca!
Alex Ferguson soyunma odasında defansın arkasına derinlemesine oynayın demiş olmalı! Havadan yerden, uzun kısa paslar ve bol bol koşu izledik. Galatasaray'ın istekli oyunu çoğunlukla etkisiz kıldı bu koşuları.
Bu maç Türk futbol kamuoyuna şöyle bir derstir. Ümitlerin tükenmiş olduğu anda bile kararlı olup kazanmak için oynar, takımlarımıza da köstek yerine destek olursak işleri yoluna koyabiliriz.
Şimdi işler daha kolay. Braga deplasmanına rahatlamış ve Manchester United'ı yenmiş olmanın güveni ile gidecek olan Galatasaray oradan ihtiyacı olan sonucu çıkarabilir. Sarı kırmızılılar adına sezonun en dengeli ve iyi oyunuydu.


 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021