• 8 Eylül 2012 Cumartesi 02:00
  • |
  • 8 Eylül 2012 Cumartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Biraz alkış lütfen!

Paylaş

Gündem kadar keskiniz. Selçuk İnan'ı oynatmayan hoca değil, Avrupa'da 5 atmayan hiiç değil, daha turnuva başlamadan tüm maçları kazanmayan bizden de değil!..
Daha on bir açıklandığında mağlup olmuş gibi davrananlar mı mağlubiyeti peşinen kabullenen; Tunay, Sercan, Arda ve Umut hücumcuları ile Amsterdam Arena'ya çıkan Abdullah Avcı mı?
Sırf bu cesur seçimi bile yürekten alkışlanması gerekirken Avcı ve kadrosunu gönlümüzde bükülmüş dudaklar arasında sahaya uğurluyorsak, hocadan çok hoca olanlara gol sonrası futbolcu sevincindeki 'sus!'
işaretini yaparım en kibarından.
Eh insaf!
KORKMADAN OYNADIK
Evet, kaybettik ama kaybederken ileride kazanacağımızı gösterdik. FIFA 35'incisi gibi ezik büzük oynamadık. Potansiyeli olan ve bunu gösterirken kendine güvenen takım gibi oynadık. Korkmadan.
Böyle devam etmeliyiz.
O niye oynamış, bu niye
oynamamış sarmalına girmemeliyiz.
Hocayı ve futbolcularımızı yüreklendirmeliyiz.
OYUNU ISKALAMAYIN
Elbette duran toplarda alan savunması yaparken kafa vuracak rakibi takip etme ve pozisyon alma konusundaki eksiklerimizi gidermeliyiz.
Maç öncesi kiminin zihninde Tunay, Hasan Ali ve Sercan zayıf halkaydı. Oyun içerisinde nasıl da etkili olduklarını izledik. Öyleyse maç başlamadan ahkam kesmemeyi öğrenmeliyiz. Alkışlamalıyız!
Milli takım bu azmi, konsantrasyonu, inancı; Romanya, Estonya ve Macaristan maçlarına taşırsa gruptan çıkmazsa sürpriz olur. Devam etmeliyiz! Biliyorum didaktik bir yazı oldu. A Milli Takımın oynadığı güzel oyun, futbol dışı konularla ıskalanmasın tek dileğim, o yüzden!
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021