• 6 Mayıs 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 6 Mayıs 2013 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Bir yudum nefes!

Paylaş

Futbol menajerlik oyununda olsan, Beşiktaş'ın şu anki pozisyonunda Eskişehirspor maçından önce oyunu sıfırlar yeniden başlatırsın. Yok, yapmayıp başladıysan, Özgür Çek'in golünde kesin kapatır, kaydetmeden çıkarsın. İyi oynamıyorsun, yine de fena sayılmayacak gol pozisyonlarına giriyorsun ama rakip ilk atakta golü atıyor!..

İşler bu kadar sancılıyken, Niang'ın attığı gol o nedenle çok değerliydi. Devrede oyundan çıkması da ilk yarıdaki kötü oyununun karşılığı olarak Samet Aybaba'nın doğrusuydu.

Fakat yerine giren Holosko'nun sağa, Mustafa Pektemek'in santrfora, Olcay Şahan'ın esas yeri sola geçmesi kağıt üzerinde doğru kaldı. Oyun ilk yarıdakinden milim ileri gitmezken gol pozisyonları da üretilemedi.

Kötü oynarlarken Akaminko-Serol ortak yapımı hata ile Mustafa Pektemek'in fırsatçılığı Eskişehir deplasmanında kazanmalarına yetti. Kötü oynarken kazanmak da bazen başarıdır.

Fernandes geçen haftalara oranla daha istekliydi. Oğuzhan ile birlikte oynarlarken Oğuzhan'ın her topta onu araması oyunu kekemeleştirdi. Beşiktaşlı futbolcuların Fernandes üzerinden oynadıklarını gören Eskişehirspor'lu futbolcular, mesafelerini koruyarak kademeli savunma yapması Portekizli'yi istediklerini yapamadıkça sinirlendirdi. Bu nedenle verimi düştü. Geçmişte bu sinirle kırmızı kart görebilirdi. Görmemesi de onun adına başarı.

Eskişehir hücuma çıkarken iki kanat bekini ileri çıkarıp ileride fazla adamla oynamak isteyen, topu sette dolaştırıp gedik arayan bir takım. Kusurları bazen karşıda kale yokmuşcasına sadece paslaşmalarıydı. Bunun yanı sıra maçın ikinci yarısı Necip'in Veli'nin yanına dahil olmasıyla Beşiktaş savunmada vidaları biraz daha sıkınca pozisyon da bulamadılar.

Galibiyet, gelecek senenin planlarını aklı selim şekilde yapma fırsatı verdi. Mağlubiyet işleri daha zorlaştırırdı. Şimdi sırada bu seneki mali doğruların yanına sahada iyi oyunu getirecek hamleleri eklemek olmalı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021