• 11 Şubat 2013 Pazartesi 01:21
  • |
  • 11 Şubat 2013 Pazartesi 01:21

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Bahar havası

Paylaş

 Stad akustiği Türkiye'nin en iyisi olmasının yanı sıra, yapılan havalı transferlerin de etkisiyle dün gece daha bir gür sesle karşıladılar takımlarını santrada! Galatasaraylı futbolcular da bu kükremeye yakışır tok bir oyunla karşılık verdi.
Henüz Antalyaspor topu Muslera'ya götürmemişken Burak Yılmaz 'ben buradayım' alt yazılı golü atıverdi. Galatasaray'ın erken gol bulmasında sezon başını hatırlatan coşkunun payı önemliydi. Bir de Antalyaspor'un kendi sahasına yerleşip rakibini rahatsız etmeden, alanını kontrol ederek karşılaması ve topu ayağında tutmadan oynamayı tercih etmeleri işlerini kolaylaştırdı. Galatasaray böyle üzerine gelmeden kontrol oyunu oynayacak rakiplerine gol atma konusunda uzmanlaşmış bir takım. Maçın başındaki bu hatayı affetmediler!
Özellikle yirminci dakikadan sonra Antalyaspor bu tarzını terk edince daha riskli ama Galatasaray kalesini tehdit edebildikleri bir oyuna sahip oldular. Karşılaşma, tek kaleden maça döndü!
ARTİSTİK ADAM SABRİ
Sabri gibi futbolcular tek rakamla Süper Loto'yu kaybetmiş adamlara benzer. Çalışkanlıkları ve istikrarları her daim teselli ikramiyeleridir. Fakat artistik oynamadıklarından büyük ikramiyeyi kaçırmış adama duyulan acı gülümseme de kaderleridir. Dün Sabri, alnından öpülen yıldız Sneijder kadar topla ben de haşır neşir olurum mesajı vermek istercesine artistik oynadı!
İlerleyen haftalarda Sneijder ve Drogba kadroda birlikte yer aldığında öndeki baskı azalabilir, işte o zaman Sabri'nin bu çalışkan ve maç içinde sürekliliği olan oyunu daha kıymetli olacak!
Son söz maçın gollerini atan Burak Yılmaz'a. Kadroya kim gelirse gelsin vazgeçilmez olduğunu hissettiren bir oyun oynadı.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

14 Aralık 2021 Salı

Fark oyun yapısı

10 Aralık 2021 Cuma

Çıkış Avrupa'da

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022