• 3 Eylül 2023 Pazar 07:00
  • |
  • 3 Eylül 2023 Pazar 07:00

YAZAR

Antrenman havası

Paylaş

Gaziantep'in dün tek iyi yanı, tribünleriydi. Yaşanan büyük acı sonrası, şehir futbol takımıyla bir büyük maçta el ele verdi. Oyuncuların iyi niyetli ancak yetersiz futboluyla buna karşılık verdiğini söylemekse zor. Gaziantep FK savunmada dağınık, hücumda organizasyondan uzak göründü. Üç gün önce Galatasaray'ın zorlandığı Molde ile benzerlikleri sadece dizilişteydi (5-3-2). Oynadıkları bu futbolla işleri zor bu sezon!

Hal böyle olunca G.Saraylı futbolcular maç başı iki yüklenme ile bir ofsayt olduğu için sayılmayan, iki gol atıverdi. Tabelayı 1:0'a çevirdikten sonra olgun bir oyun oynaması beklenen Galatasaray, direkt oynamaya çalıştığından sonlandıramadığı her atakta geri koşmak zorunda kaldı. Bazen Abdülkerim, fakat çoğu zaman Gaziantepli futbolcuların yanlış tercihleri tehlikelerin büyümesinin önündeki engeldi.

İlk 11'deki ön hat dörtlüsü kağıt üzerinde harika: Kerem, Mertens, Icardi, Tete. Fakat uyumları kağıt üzerinden sahaya taşınamadı. Özellikle ilk yarıda. Tete takımdan kopuk çalım attı. Icardi markajdan kurtulamadı. Mertens pas tercihlerini doğru seçemedi. Bunlar bir farkla önde olan takımın oyuncularının rahatlığından çok uzak görüntülerdi.

Dün, geçmiş maçlara oranla Kerem Demirbay'ı, onun olmadığı maçlarda o mevkideki oyuncudan da fazla rakip ceza sahasına destek verirken izledik. Zorluk derecesi böyle maçlarda bunu daha fazla izleriz. Gecenin en olumlu işi buydu.

Okan Buruk ikinci yarı Tete'yi biraz daha içe alarak, sağ çizgide genişliği Boey ile verdi ki, bu Tete'den verim alabilmek için daha doğru hamle. Böylece Boey'un önünde kullanabileceği bir alan da oluşuyor. Bu oyun içi değişiklik pozisyon zenginliği getirmeyince, Tete - Barış Alper oyuncu değişikliğine gidildi. Bu değişiklikten hemen sonra ne varsa eskilerde var, sözünü haklı çıkarırcasına Kerem'in pasında Icardi'nin golü VAR incelemesi sonrası sevince dönüştü. Sonrası sayılan sayılmayan gollerin keyfi.

Molde maçlarının olumsuz futbolunu, zihinlerden silmeye yardımcı olacak bir tabelayla İstanbul'a döndü Galatasaray. Çok tercih etmediği oyuncularına iyi bir antrenman maçı niteliğindeydi. Futbolu için daha yürümesi gereken yol var.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2023 Perşembe

Hücum obezliği

27 Kasım 2023 Pazartesi

Ders gibi galibiyet

13 Kasım 2023 Pazartesi

Teselli ikramiyesi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

Hayal alemi!

1.12.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Kopenhag'ı yen gruptan çık!

30.11.2023