• 19 Ocak 2013 Cumartesi 02:00
  • |
  • 19 Ocak 2013 Cumartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Abra kadabra

Paylaş

İlk devre iki sihirli dokunuş izledik. Elmander, Hamit Altıntop'un ceza sahasına şut mu pas mı belirsiz öznesiyle gönderdiği topu küçük bir dokunuşla yön değiştirerek; İbricic de kendi çabasıyla bulduğu şut sonrasında sağ ayak içiyle topa 'köşeye git' emri vererek tabelayı değiştirdi.
İki takımın ortak özelliği, bu goller atılmadan önce istedikleri oyunu sahaya yansıtamamasıydı. Gol sonrasındaki 5'er dakikalık baskı kurdular o kadar! Hoş, bu durum maç boyunca sürdü de...
G.Saray'da sezonun ikinci yarısının ilk maçında saha içi görevlendirmesinde göze batan değişiklik, sezonun ilk yarısına oranla Hamit Altıntop'un daha çok içe kat ederek oynamasıydı. Emre Çolak da bunu yaptı. Böylece çizgideki Sabri ile Albert Riera'nın önleri açıldı. Ancak onlara yeteri kadar top indiremedi G.Saray.
SİHİR GİBİ
Top rakiplerindeyken Kasımpaşa Selçuk İnan'ı, G.Saray İbricic'i dikkate alarak oynadı. Oyun daha çok bu oyuncular üzerinde kuruldu ve Ernst-Sarmov ikilisi Selçuk'a, Melo da İbricic'e karşı bariz üstünlük sağladı. Bu durumda oyunu yönlendirecek ikinci adam eksikliği, özellikle G.Saray'da daha fazla hissedildi.
İkinci devreye Aydın-Hamit değişikliğiyle başladı Fatih Terim. Tek değişiklik bu değildi. Aydın çizgiye yakın oynarken ters kanatta Emre Çolak sahanın merkezine yakınlaştı. Daha çok topla buluşan ve sorumluluk alan Emre Çolak, ikinci oyun kurucu olarak Selçuk İnan üzerindeki baskıyı azalttı. Top rakip alanda daha fazla kalmaya başladı. Pas sayısı fazlalaştı. Orijinal sol bek olmayan Elyasa Süme üzerindeki baskı arttı.
Kasımpaşa kendi ceza sahasına yakınlaştı. İkinci devre G.Saray baskısı artacak izlenimi oluştu. Tüm bunlar olurken, bu kez Viudez çıktı ortaya. Bir abra kadabra da o yaptı. İki takımın da birbirine oyun üstünlüğü sağlayamadığı maçta 3 puanı aldı, Kasımpaşa hanesine götürdü.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021