• 5 Şubat 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 5 Şubat 2017 Pazar 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

3 dakikalık Aslan!

Paylaş

Galatasaray ilk yarının sadece ilk üç dakikasını iyi oynadı. Sarı-Kırmızılı futbolcular, oyun dengeye geldikten sonra bozacak hiçbir şey üretmedi. Bruma'nın taşıdığı toplarla var olmaya çalıştılar. Bir de Podolski'nin mesafe tanımayan şutları vardı. 

Organize olamamalarında Sneijder'ın sakatlanıp erken çıkmasının rolü büyüktü. 

Sneijder yok, Karabük mağlubiyeti; Sneijder var, bol gollü Akhisar galibiyeti. G.Saray sadece yeteneğe dayalı bir takım oldu. Sneijder çıkınca takım organize olamıyorsa bu onun göstergesidir. 

Cenk Gönen oynadığı kupa maçlarının hepsinde gol yedi. Bir kaleci için üzücü bir istatistik. Kendine güveni de sana duyulan güveni de yerle bir eder. Fakat bu sadece onun eseri mi? Galatasaray takımı orta saha bölgesinde topun arkasına geçip doğru savunmayı yapıyor. Top kalesine yaklaştıkça savunmada hatalar da artıyor. Dün ilk gol öncesinde ofsayt vardı. Ancak iki golde o kadar kötü pozisyon aldılar ki, Başakşehir Futbol Kulübü nerdeyse tek gol pozisyonundan iki gol buldu. İkinci golde defanstan pasla çıkarken topu kaptıran Selçuk İnan, Galatasaray'daki en kötü futbolunu oynadı. 
Riekerink sakatlığını beklemeden oyundan alabilirdi. Dün tüm değişikliklerini sakatlığından dolayı yaptığından Riekerink'in oyuncu değişikliklerini eleştirmeyeyim. Ancak şunu söyleyeyim, kurduğu on bir doğru değildi. Rodrigues'i kullanmamak, birkaç maçtır performansı düşük Selçuk ile başlamak, Sabri yerine Linnes'i kullanmamak… 

Dün harika bir Caiçara izledik. Bursa maçında sahanın en çok sprint atan oyuncusuydu. Dün de toplu topsuz koşularıyla top taşımada büyük yardım etti. Visca'nın futbolu onunla birlikte çok daha büyüyebilir. Bruma, Visca'dan daha meziyetli bir oyuncu. Ancak Visca'nın takım oyuncusu özelliği, daha çok fayda sağladı dün. 

Başakşehir iyi olduğu sezonda, istikrarlı oyunu ile kupada da çeyrek finali gördü.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021