İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6979
  • 5.5224
  • 197.11
  • 101.138

10 numarasız

Galatasaray güle oynaya kazandı. Skor üreten Gomis ve Feghouli’nin ön plana çıkartılması doğal, ancak ilk yarının üç farklı bitmesinde Rodrigues ve Belhanda’nın katkısı büyüktü.

Fatih Terim orta saha merkezine Donk’u, onun sağında ve solunda Selçuk ve Belhanda’yı oynattı. On numara kullanmadı. İki sekiz numara ile orta saha merkezinde Fernando’nun yokluğunda azalan pas kalitesini artırmayı denedi.

Tudor döneminde forvet arkasında oynayan Belhanda, yeni rolünde dün gece orta sahada topsuz hareketlenmeleri ve paslarıyla fark yarattı. Ancak oyunun uzatmasında gördüğü kırmızı kart profesyonellikten uzak bir hareketti. Kasımpaşa’da onun yokluğu aranacaktır. Rodrigues ise hızı ve enerjisi ile Antalya savunma hattının yerleşimini bozdu. Eksik yakaladığında gol pozisyonu yarattı.

Bu iki oyuncunun dışında Galatasaray, Fatih Terim döneminde ilk kez takım olarak Telekom Stadı’nda yakalanan oyun standardını sergiledi. Hamza Hamzaoğlu Galatasaray’ın takım oyununu bozacak stratejiden uzak bir oyun anlayışı ile puan almayı hedefledi. İlk yarım saat gol yemeden geçip, sonrasında Galatasaray’ın alacağı riskler ve oluşabilecek liderlik stresi ile sonuca gitmeye çalışacakları pasif bir rol biçmişti.

Sahalarına yerleştiler. Alanlarını savunup hızlı oyuncularla çıkmaya çalıştılar.

Muslera yok, Nagatomo’nun ikinci lig maçı, Linnes Mariano’yu kesmiş, Denayer’in sakatlığı ile stoper uyumu ve dengesi bozulmuş, Donk’un orta saha merkezinde performansı tartışılıyor. Galatasaray’ın sorunu defans hattındayken onların savunma zaaflarını ortaya çıkarmaktansa; güçlü olan hücum yönünü durdurmayı tercih ederek başlaması, yukarıdaki iki oyuncunun performansı ile birleşince 3-0 geriye düşmeleri göz açıp kapama süresinde gerçekleşti. 3-0’dan sonra Galatasaray kalesine yüklenmeleri nafile çabalarıydı. Galatasaray taraftarı şarkılar ve türkülerle liderliğe yükselen takımlarını izlemenin tadını çıkarırken aksiyonu artırdı!

24 Haziran´daki seçimlere günler kala siyasi partiler çalışmalarına hız verirken, AK Parti´nin seçim

AK Parti´nin seçim müziği belli oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İşte Beyaz Show'un yeni kanalı doğruysa iddialar bomba!

En Çok Okunanlar