• 28 Ekim 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 28 Ekim 2013 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Kendinle maç yapmak!

Paylaş

Güzel bir kıyafet giyersin. Öyle bir sakarlık yaparsın ki, daha gece başlamadan üzerine yemek döker, işi berbat edersin. Dün G.Saraylı futbolcuların ilk yarının son iki dakikasında yedikleri iki gol tam da buydu. Sakarlık!..

O iki golü çıkarın, aslında G.Saray sadece ilk 10 dakika deplasman atmosferi yaşamıştı. Kayserispor orta sahasının merkez oyuncuları Melo ve Selçuk'a yakın oynayarak oyun kurmalarını arızaya uğratmaya çalıştılar o dakikalarda (ki bu maçın genelindeki önlemlerinden biriydi). Top kapamadıklarında faulle durdurdular. Mijailoviç'in sarı kartı o direnci kırmışken, Sneijder'in golü ile birlikte G.Saray istediği oyunu oynamaya başladı.
Yenen iki gol, ikinci devreyi deplasman havasına çevirdi. Burak Yılmaz ve Drogba'nın golleri kendisiyle mücadele eden G.Saray için değerliydi. Kayserispor ligde kadro kalitesi ölçüsünde oynamayan bir ekip. Bu deplasmanda G.Saraylı futbolcular işi kendi kendilerine zorlaştırdı.
Rakip kötü günler yaşarken maçı zora sokmak, eksi. Ancak bu zorluğu aşmasını bilip üç puanı kazanmak da artı. Hayal kırıklığını ve umudu birlikte yaşattılar.

DEFANSİF HATALARI HALLETMELİLER

G.Saray, hafta içinde Kopenhag karşısında yakaladığı tempoyu çok az dakikalarda yakalayabildi. O tempoyu lige yansıtmaları gerek. Böyle olursa pek çok maçı daha rahat geçerler. Ancak defans aksiyonlarını da şu anda otomatiğe bağlamış değiller. Bu kadar defansif hata daha kaliteli rakipler karşısında sorun yaşatabilir. Bunu halletmeleri de şart.
Ayrıca defans demişken durum tabelada iki sıfır yazarken de, yazmadan önce de benim açımdan değişmeyen bir şey vardı. Eboue'nin yerine Sabri'yi oynattın mı aynı şey olmuyor. Hücumda dinamizm yakalayamıyorsun. Bundan da önemlisi defansta da açıklar veriyorsun. Eboue sakatlığı olmadığı sürece sahada olmalı. Hakan Balta'nın sakatlığı sonrası Dany'nin sol bekte mecburiyetten dolayı oynaması, Sabri'nin bu performansı ile birleşince Galatasaray, Kayseri'ye karşı dengeli bir oyun oynayamadı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021