• $ 5,7849
  • € 6,3982
  • 271.932
  • 108869
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Mühim olan 3 puan

Aykut Kocaman, “Bütün maçları alıp şampiyon olacağız” demişti. Belki bu söylediğinin Akhisar maçındaki puan kaybı olmasaydı gerçekleşmesi daha kolay olurdu. O günden bugüne maçları başlamadan dördüncü sırada, maç sonunda yine dördüncü sırada kalıyorlar. Tıpkı dün akşam olduğu gibi.

Kadroyu değiştirmemesinin en önemli nedenlerinden biri Giuliano’nun oyun kurucu mevkide oynamasına rağmen çoğunlukla gol atan ve gol attıran adam olması. Onun bu şekilde öne çıkması ister istemez o mevkinin adamı olan Valbuena ve Mehmet Ekici’yi yanında oturtmasına neden oluyordu. Tıpkı santrfor olan Soldado yerine Fernandao ve Janssen’i yanında oturttuğu gibi.

Aatif’ın ilk 20 dakikadaki tempolu futboluyla Giuliano ve Soldado’nun dönerli futbolu karşısında Antalyaspor’un dört aynı karakterli defans oyuncusu sıkıntıya girdi. Yine ilk yarı takımı sırtlayan Aatif, Giuliano ve Soldado’ya, Dirar da ayak uydurmuş olsaydı, skor daha farklı olurdu. Bana göre dün akşam gol pası vermesine rağmen istenen futboldan uzaktaydı.

İyi ki bu maç Fenerbahçe’nin galibiyetiyle bitti. Aksi takdirde bir beraberlikte yine dün akşam ve bugün ilk yarının ortalarındaki Skrtel’in ofsayt diye verilmeyen golü çok konuşulacaktı. Hemen sonrasında Doukara’nın attığı golle Fenerbahçe içine kapanık bir futbol kimliğiyle orta sahada rakibine üstünlüğü kaptırdı.

Ancak anlam veremediğim Antalyaspor küme düşmemek için mücadele veriyor, Fenerbahçe de şampiyon olmak için. Bu iki takımın, bu kadar çok pas hatası yapması, kanatlardan yapılan akınlarda çoğu ortanın rakibe gitmesi futbol kalitesinin ne düzeyde olduğunun en güzel örneği oldu bizim için. Mehmet ve Souza ön liberoda iki stoperin açığını kapatırken ortaya bir gerçek daha çıkıyordu. O da Roman ve Skrtel’in havadan toplara hakimiyeti ne kadar üstünse, top yere indiğinde o kadar zayıflar. Bu manzara dün akşam Doukara’nın attığı golde de ortaya çıktı.

Şampiyonluk yolunda oynanan futboldan daha önemli olan 3 puanı almak ise Fenerbahçe bunu başardı ve rakiplerinin kazandığı haftada ümitlerini tazeledi. Sahada hiç görünmeyen Dirar’ın, Giuliano’ya attırdığı goldeki bencillikten uzak, takım oyuncusu görüntüsünü de alkışlamak gerekir.

Engin Verel Diğer Yazıları

Kaptanlar

22.04.2018

Soru‘yorum’!

21.04.2018

Celal Şengör: En cahil Türkler, Müslüman Türklerdir!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!