• 24 Şubat 2017 Cuma 02:00
  • |
  • 24 Şubat 2017 Cuma 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Yolunuz açık olsun

Paylaş

Avrupa'da 3'te 3 hayali kurarken, Beşiktaş-Beer Sheva maçı başladığında, "Yaralı gönlüme bir teselli ver" melankolisindeydik. Beşiktaş'ın da "Göçenler" kervanına katılacağın gibi endişemiz yoktu ama geceyi galibiyetle kapatmak ülke puanına katkı açısından önemliydi.
Sağlamcı Şenol Hoca da Necip-Gökhan İnler çiftiyle savunma desteğini artırmayı tercih etmişti. Bu seçimin ilk 20 dakikada çok verimli işlediğini gördük. Ama Beşiktaş golü bulup da "Artık tur cepte" havasına girince Gökhan İnler çok fazla maceraya kalkıştı. Şenol Hoca'nın sürekli, "Futbol ciddi bir iştir" demekle neyi kast ettiğini de tam o anlardan sonra sahadaki tabloda net şekilde görmeye başladık. Ciddiyetsizlik yüzünden Beer Shea daha ilk yarıda maçı uzatmaya götürecek kadar pozisyon yakaladı. Neyse ki onların beceriksizliği kadar Fabricio'nun hünerleri de Beşiktaş'ın soyunma odasına gol yemeden girmesini sağladı. 
Burada şunu da üzülerek belirtmek isterim ki Atınç, bu görüntüsüyle Beşiktaş'ın stoperi olamaz. İkili mücadelelerde ağır, yerden gelen toplarda da zayıf. Sadece iyi niyetli ve çalışkan ama fazlası yok. 
Bardağın bir de dolu tarafı var elbette. Necip bulduğu şansları çok iyi değerlendiriyor. Dün savaşan, rakibi bozan ve hatta oyun kuran, zaman zaman da Oğuzhanvari ara topları atan bir Necip gördük. Belki de Şenol Hoca onu artık ilk 11'de düşünmeye başlamalı. 
İkinci yarıda Beşiktaş'tan yüksek oyun disiplini ve efor beklemek haksızlık olurdu. Turu cebe koymuş bir takımın sadece sahada tribündeki taraftarını mutlu etmek için şova dönük bir oyun anlayışına tanık olduk. Özellikle ön alanda yapılan baskılarla kapılan toplar, Beşiktaş'ta ekstra güzellikler ortaya çıkardı. 
Quaresma'nın çıkmasının hemen ardından Beşiktaş'ın gol yemesi ise hesapta yoktu. Tur garanti olsa da Şenol Hoca sanırım benim gibi düşünüyordu ve kazanmak için yaptığı hamleler işe yaradı. Zira galibiyet golünde Ozzie-Cenk Tosun A.Ş. imzası vardı. Ülkemize bu gururu yaşatan Beşiktaş'ı tebrik ediyoruz. Yolları açık olsun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Canlı canlı! 2 puan gitti

4.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021