• 11 Şubat 2017 Cumartesi 02:00
  • |
  • 11 Şubat 2017 Cumartesi 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Yetiş 12.adam!

Paylaş

Bazı maçlar doğal afetler gibidir. Geride bıraktığı enkazı kaldırmak, yaraları sarmak zahmetli iştir ve uzmanlık gerektirir. 
Beşiktaş için Fenerbahçe yenilgisi öyleydi. Öncesini yönetemedikleri gibi, sonrasını da iyi yönetemediklerini dün Karabük karşısında takımın ortaya koyduğu futbolla gördük. 

Bütün hafta ismi tartışmalara konu olan Oğuzhan, 4 maç ceza alan Tosic'ten beterdi, 'Kafadan mahkumdu.' Düşünceleri ayaklarına hükmetmiyordu. O etkisiz kalınca, Beşiktaş, Karabük'ü açmak için 'oyunun yönünü hızlı çevirme' becerisi de gösteremedi. 

İlk yarıda tartışmasız Beşiktaş'ın en kötüsüydü. Değiştirilmesi gerekiyordu ama ikinci yarıya da o çıktı. Bu karar ister Şenol Hoca'nın, isterse Tamer Tuna'nın olsun, yanlıştı. Oğuzhan'ın böyle bir durumda moralinin daha da bozulacağını kabul ediyorum. Yine de kaybedilen oyuncuyu tekrar kazanmak mümkündür ama giden puanlar geri gelmez. Nitekim o Oğuzhan'ın kaptırdığı topta da Karabük golü buldu. Ve geri düştükten sonra o değişiklik geldi. 

Ama Tamer Hoca'nın bu hamlesine karşılık Igor Tudor da Seleznyov'u merkeze çekip, Beşiktaş'ın buradaki olası fizik üstünlüğüne önlem aldı. Sonra da Beşiktaş'tan Aboubakar hamlesi... 

Ama o daha sahaya ayak basar basmaz Beşiktaş ikinci golü yedi, maç 'Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç' pozisyonuna geldi. 

Beşiktaş için, Fenerbahçe derbisinden sonra ikinci bir 'Sinir harbi' başlamıştı. Neyse ki bu kez sadece maçı kaybetmekle kurtuldular. Ama yaralar acilen sarılmazsa, sonuçlar daha vahim olabilir. En büyük görev de taraftara düşüyor. Vodafone Arena'daki Akhisar maçı eski ruhu ayağa kaldırmak için son şans.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021