• 9 Mayıs 2016 Pazartesi 00:01
  • |
  • 9 Mayıs 2016 Pazartesi 00:01

YAZAR

Kenan Karcı

Yatan Aslan gezen Damat!

Paylaş

Bütün hafta Galatasaray'a 'satılık bir takım' yaftası yapıştırmaya çalışan kamuoyu, doğal bir motivasyon sağladı. 'Yatacak', ‘Satacak' havası estirenler, onları Serengeti'de av için pusuya yatırmış bir Aslan'a çevirdiler. Yine de maç başladığında lidere karşı bir saygı ve ürkeklik vardı üzerlerinde. Ama Beşiktaş bu 'peşrev faslında' psikolojik üstünlüğü ele alacak hiçbir etki gösteremedi. Bedenler ısınıp, kap ritmi hızlanınca da futbolun dinamikleri işlemeye başladı. Mücadele sertleşti, tribünler ateşlendi ve her şey Beşiktaş aleyhine gelişmeye başladı.

Beşiktaş insan kimyasının doğal ahengini bozan bir 'sakinlik' saplantısındaydı. Bu saplantı zaman zaman paniğe ve görev bölümünde ciddi aksamalara yol açtı.

Galatasaray orta sahada hiç ummadığı kadar boş alanlar buldu, araya atılan toplarla Beşiktaş kalesini sürekli tehdit altında tuttu. Kaleci Tolga Zengin'i de aktif şekilde oyuna sokarak bu baskıyı aşmaya çalışan Beşiktaş savunması hayati hatalar yaptı. Şenol Güneş'in kenardan oyuna müdahale edip, Oğuzhan'ı savunmaya yardıma getirmesi de ilk yarıda bu görüntüyü pek fazla etkilemedi.

İlk yarıda Beşiktaş'ın skor olarak geri düşmemesi şanstı. Soyunma odasından Şenol Güneş 'ayarıyla' döndüler. İkinci yarının başında öne geçememeleri ise şanssızlık.

Gomez, Oğuzhan, Sosa organizasyonunda topla en doğru yerde, en doğru adam olan Sosa buluştu ama çok kötü vurdu. Bu şans ikinci ve üçüncü kez geldiğinde de aynı kısmetsizliği yaşadı.

Hele Gomez'in pasında Muslera'nın da önde yakalandığı o kadar net bir fırsat var ki, kaçırmak atmaktan zor. Sosa'nın üstünde sarı-kırmızılı forma olsa ve hücum ettiği kale de Beşiktaş kalesi olsaydı, bir kesimin 'sattı, yattı’ iftiralarına hedef olması kaçınılmazdı.

Neyse ki Başakşehir ve Akhisar maçlarında imdada yetişip, 'şampiyonluk habercisi' gollere imza atan taze damat Cent Tosun'un asisti ve Gomez'in boş kaleye plasesi herkesi kurtardı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Burası Fenerbahçe!

9.08.2022

Alen Markaryan

Bu sevinçler camiayı diri tutar

9.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Kadıköy'de festival havası

5.08.2022

Gürkan Ata

Korner hocası almaya gerek yok!

6.08.2022