• 8 Nisan 2018 Pazar 02:00
  • |
  • 8 Nisan 2018 Pazar 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Yaşlı Pepe!

Paylaş

Bir takım oyuncusu var, bir de takımın yıldızı. Lens, Vida, Negredo ile Adriano ve Pepe’nin performansına baktığınızda bu farkı daha iyi anlıyorsunuz. Bu saydığım oyuncuların ilk 3’ü takımın bir parçası olduğunda ve uyum sağladığında değer kazananlardan. Adriano ile Pepe ise ‘Takıma’ değer katıyor. 

Hani gelip de kulübeye mahkum olanların ‘Uyum sorunu’ diye bir bahanesi var ya bunlarda o yok. İlk çıktıkları maçtan beri çizgileri aynı. Sakatlıktan dönmeleri veya oynadıkları mevkilerin değişmesi de onları etkilemiyor. 

Burada Pepe’yi ayrı bir yere koymam gerekiyor. O sadece futbol olarak değil, ruh olarak da Beşiktaş’ı yukarıya çeken gerçek bir cengaver. Bıkmıyor, yılmıyor, sızlanmıyor, bütün enerjisini işine veriyor. 

Tabii bir de Talisca… Brezilya Milli Takımı’na çağrılıp, bırakın 1 dakika olsun oynamayı, kadroya bile alınmadan geri dönüp, formunu korumak kolay değil. Ne kadar güçlü bir karakter olduğunu gösteriyor. Alanya maçında da dün akşam da takıma değer katan bir ‘Yıldız’ olduğunu gösterdi. 

Beşiktaş’ın en büyük problemi performans dalgalanması. Şenol Hoca sezon başında, “Benim takımım yaşlı, geç form tutar” derken bu kadar geç kalacaklarını öngörmemişti sanırım. Dün gece şampiyonluğu gerçekten isteyen, bunun için samimi bir şekilde çaba gösteren bir Beşiktaş izledim. Tahmin ediyorum, Galatasaray derbisi de ligin düğümünü çözecektir. 

Dünkü maçın bir başka konuşulması gereken yanı da Medel-Necip ikilisinin performansı. Bana göre ezber bozdular. Bu bölgede vazgeçilmez olduğunu düşünen oyunculara da mesaj verdiler.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Canlı canlı! 2 puan gitti

4.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021