• 21 Ağustos 2017 Pazartesi 01:04
  • |
  • 21 Ağustos 2017 Pazartesi 01:02

YAZAR

Kenan Karcı

Volkan'ın emekliliği gelmiş

Paylaş

Kazanma arzusuyla, kaybetme korkusunun kadro tercihlerini etkilediği bir maçtı. Fenerbahçe ev sahibi olmasına rağmen Aykut Kocaman, heyecanı, coşkuyu, duyguyu değil, aklı ve sağ duyuyu tercih etmişti. Herkes maça Giuliano'yla başlamasını beklerken o Josef-Topal ikilisini bozmadı, formda olan Alper'e de konusunda da doğru karar verdi. 

Aynı tedbirli durum Ersun Yanal cephesinde de vardı. Formsuz olmasına rağmen savunma yönü güçlü olan Olcay ve Bero ikilisi 11'de, Bongonda kenardaydı. Rakibin baskısını ayağa pasla kırma hesabı yapan Yanal'ın bu düşüncesini Burak sakatlanana kadar iyi uyguladı. 

Trabzonspor'un taçtan gole gittiği pozisyonun öncesinde İsmail Köybaşı ve Josef ikilisinin bir top kullanması var ki, rakipten çekindiklerinin fotoğrafıydı o hata. Bomboş pozisyonda İsmail’in ayağına attığı topu Josef taca kaçırdı. O taçtan da Trabzonspor'un golü geldi. 

Maça sağda başlayan Alper, bu alanda Trabzonspor savunmasının en çabuk adamı Mas'a karşı etkili olamadı. Kocaman da çok doğru bir kararla onu sağa kaydırıp, Valbuena-Alper ikilisinin hızıyla Pereira-Uğur kanadından gedik açmayı düşündü. Bunda da başarılı oldu. Alper ikinci sortisinde golü attı. 

İki takım da sahada zaman zaman istediklerini yapamasa da taktik açıdan, iyi kurgulanmış bir maç izledik. Trabzonspor soyunma odasına önde girip, ikinci yarıda rakibin yorgunluğunu fırsata çevirmeyi düşünüyordu. Ancak Alper'in golü hesapları bozdu. 

Bu kez ikinci yarının başında RvP'nin yerine Giuliano'yu sahaya süren Kocaman, Hollandalı yıldızına "Olmasan da olur" mesajını da veriyordu. Evet, Fenerbahçe Van Persie'siz olurdu ama forvetsiz olmazdı. Kocaman bunu ancak Olcay'ın golünden sonra görüp, Soldado'yu sahaya sürdü.   

Bir gerçek var ki Giuliano, takıma alıştığı zaman katkısı çok olacak. Fenerbahçe dün kazanamasa da daha önceki maçlarına göre çok daha derli topluydu. Trabzonspor’un ise hem stoperde hem kanatlarında sorunu var. Bekler iyi ama önler aksıyor. 

Dün Trabzonspor'un en iyi oyuncusu Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan'dı. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021