• 14 Eylül 2017 Perşembe 01:05
  • |
  • 14 Eylül 2017 Perşembe 01:06

YAZAR

Kenan Karcı

Ustalık eseri

Paylaş

Şenol Hoca kariyeri boyunca Şampiyonlar Ligi'ndeki deplasman maçlarını iyi oynadı. Geçen sezon tetikçi İskoç hakem Craig Thomson’ın Kiev'deki infazını hariç tutuyorum tabii ki. 
Hakem demişken dün gece de Anthony Taylor'un 'Manyetik alan etkisiyle fırıldak gibi dönüşlerini' de buraya not düşelim. Maçtan önce Portekiz basınının uluslararası tecrübesi düşük İngiliz hakemin üstüne oynaması işe yaramış. Tartışmalı bütün pozisyonlarda tercih haklarını Porto'dan yana kullandı. 
Burası ustaların ligi. Az fırsattan, çok yararlanmayı bilmezsen hezimet de kaçınılmaz olur. Beşiktaş ilk yarıda bu 'ustalığı' çok iyi gösterdi. Beklerin beslediği Quaresma ve Babel kanatlardan çok iyi bindirdiler. Üst üste 3 üst düzey maçta oynayan Oğuzhan yorulana kadar hücum-savunma bağlantısında harikaydı. Talisca ve Cenk de birbirini mükemmel tamamladı. 
Tosic yine Beşiktaş'ın savaşçı ruhuydu. Beşiktaşlı taraftarlar da eminim onun kendi kalesine attığı golü, "Gül niyetiyle dikene su versen ziyan olmaz" diyen şairin hoşgörüsüyle karşıladı. Pepe'yi zaten anlatmaya kelimeler kifayetsiz. 
Fabri geçen sezon Lyon maçındaki hatalı gol yüzünden linç edilmişti. 'Dönüşü muhteşem' oldu. Portolular'a, "Bedenimi çiğnemeden geçemezsiniz" yürekliliğiyle set çekse de darbeyi can dostu Tosic'ten yedi. Her şeye rağmen Beşiktaş kalesinin karakter olarak en sağlam muhafızıydı. 
İkinci yarının ilk bölümünde skorun da etkisiyle Beşiktaş'ta bir fiziksel ve mental düşüş yaşandı. Şenol Güneş de iki hamleyle hem göbeği hem de hücumu harladı. Medel ve Negredo'nun girişiyle direnç yükseldi. Sonra yeniden 'Sathı müdafaa' pozisyonuna dönüş. 
Bu anlarda bulacağımız bir golün, nefessiz kalmış ciğerlerimizde oksijen tüpü etkisi yaratacağı aşikardı. Ve Babel'in 'ustalık dolu' plasesiyle kendimizi 'Ilgaz'ın zirvesinde bulduk. Kartal'a da zirvede olmak yakışır. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021