• 25 Eylül 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 24 Eylül 2017 Pazar 23:59

YAZAR

Kenan Karcı

Tudor tuzağa düşürdü

Paylaş

Tolga Ciğerci dünle birlikte ligdeki 5. golüne ulaştı ve bu sayede ilk 11’deki yerini yine kaybetmeyecek gibi gözüküyor. Şimdi her zamanki gibi bazıları Tolga’nın devam etmesi gerektiğini söyleyecek. Ancak ne zaman ayağına top gelse; söz, nişan, evlilik gibi hayati bir kararın eşiğindeymiş gibi bekliyor. O tabii ki bekleyebilir ama rakipler için böyle bir zorunluluk yok.

Bir sürü top kaybına tek başına sebep oldu.

Bursasporlular da özellikle ilk yarıda sadece sağ kanada önlem almanın rahatlığını yaşadı. Çünkü G.Saray’lı futbolcular solda Tolga’yı gördükçe oraya pas atmayı tercih etmiyor. Aslında sürekli sağdan gitmek G.Saray’ın planlanmış bir taktiği değil. Arkadaşları ona güvenmedikleri için pasları sola değil, sağa doğru gönderiyor.

Bursa’nın attığı golle G.Saray bu sezon ilk kez bir lig maçında geriye düştü. Ancak geride olduklarını anlamaları epey uzun sürdü. Skoru bilmeyen biri maçı takip etse ilk yarıda G.Saray’ın önde olduğunu sanırdı.

O kadar çok geriye ve yana oynadılar ki, bunu ancak galibiyeti korumaya çalışan bir takım yapabilirdi.

İkinci devrede işlerin değişmesinin en önemli sebebi Tudor’un aynı anda yaptığı iki çılgınca değişiklikti. Hem sağ hem de sol bekini çıkararak, oyuna Feghouli ve Yasin’i aldı. O dakikaya kadar kalabalık şekilde savunma yapan Bursaspor, G.Saray’ın savunmasının boşaldığını düşünerek ileri doğru daha çok çıkmaya başladı. Yani ev sahibi ekip, Tudor’un tuzağına düştü.

G.Saray, Bursa yarı sahasında oluşan fırsatları değerlendirmeyi başardı. Atılan iki gol de dönen toplardan geldi.

Sonuç olarak Sarı-Kırmızılılar; Beşiktaş, Başakşehir ve Trabzonspor’un kaybettiği haftada çok kritik bir 3 puanı hanesine yazdırdı. Ancak Tudor’un aldığı risk tutmasaydı, Hırvat hoca eleştiri yağmurunun altında Karabük maçına kadar yürüyecekti.  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021