• 7 Ekim 2023 Cumartesi 07:00
  • |
  • 7 Ekim 2023 Cumartesi 07:00

YAZAR

Tek devrelik doğru

Paylaş

Patrick Kluivert dersine çok iyi çalışmış. Trabzonspor'un ağır savunmasını çabuk adamlarıyla golü bulana kadar darmadağın etti. Yusuf Sarı ve Nani karşısında Larsen ve Eren hemen hemen bütün ataklarda aciz duruma düştü. Fountas ve Visca da aynı şekilde hem savunmada hem de hücumda Trabzonspor'u sonuca taşıyacak hıza sahip değildi.

Çok çalışkan ve etkili olan Adana Demirspor'un hücumdaki beceri eksikliği Trabzonspor'un ilk yarıda soyunma odasına tek farklı mağlubiyetle gitmesinin en önemli nedeniydi. Bardhi, Fountas ve Berat bu performansıyla Trabzonspor'u hedeflerine taşıyacak oyuncu özelliklerine sahip değil. Bu görüntüyle Trabzonspor'un hücumda tutunacak tek dalı Onuachu. Ancak takım arkadaşları da onu yeteri kadar desteklemiyor. İster bencillik, ister çekememezlik deyin birkaç pozisyonda Onuachu'ya topu çok rahat aktarabilecek olan arkadaşlarının yanlış tercihleri, kötü niyetli değilse de bencilceydi.

İlk yarı bittiğinde Trabzonspor'un iyi bir Abdülkadir Ömür'e ihtiyaç duyduğu ortadaydı ancak o da hastaydı.

Buna karşılık Adana Demirspor gerçekten çok formda. Futbolu keyif alarak oynuyorlar. Maçtan önce Montella'nın açıkladığı milli takım kadrosunda 3 Adana Demirsporlu oyuncunun bulunması da bir anlamda onlara doping olmuştu. Yusuf Sarı'nın bu daveti hak ettiğine hiç şüphem yok. Ancak Emre Akbaba konusunda o kadar net değilim.

İkinci yarıda Kluivert'in yaptığı değişiklikler Adana Demirspor adına olumlu sonuç vermedi. Buna bir de Yusuf Sarı'nın sakatlanıp oyundan çıkması eklenince işler daha da zorlaştı.

Ancak Bjelica da Teklic ve Trezeguet'i alarak baskı kuran takımının düzenini bozdu.

Bundan sonra iki ahengi bozuk takımın, kıyasıya mücadelesi vardı. Genel itibariyle hak eden kazandı diyebiliriz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Kasım 2023 Salı

Seyirci kazandı

7 Ekim 2023 Cumartesi

Tek devrelik doğru

26 Eylül 2023 Salı

'Bitti' havası bitirdi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bu futbol yetmez

9.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023