• 27 Eylül 2017 Çarşamba 01:58
  • |
  • 27 Eylül 2017 Çarşamba 01:58

YAZAR

Kenan Karcı

Tecrübe farkı

Paylaş

Şampiyonlar Ligi’nde ilk haftanın en güzel golünü atan Cenk Tosun, dün de haftanın en güzel asistini yaptı belki de. Golcü adamın, gol hazırlaması da bir başka. Topu çizgiye kadar çekti, omuzuyla rakibini kontrol etti ve Babel’in sol ayağına bıraktı… O da hakkını verdi. 

Sonrasında işlerin çok daha kolay olacağını düşünüyorduk. Red Bull Leipzig risk alacak, Beşiktaş da daha kolay boşluk bulacaktı. 

Nitekim düşündüğümüz gibi oldu. Almanlar savunmasını daha öne çıkartıp, son raunda mağlup girmiş boksör gibi saldırmaya başladı. Bir aparkat işi bitirecekti ancak Beşiktaş savunmada bir türlü oyun kuramıyordu. Tecrübelerine yakışmayacak şekilde çıkışlarda yapılan pas hataları, her geçen dakika işleri daha da zorlaştırıyordu. Oysa solda çok fazla boşluk bulan Quaresma’yı kaçırabilseler planlar daha iyi işleyecekti. Nitekim bunu iki defa denediler, ikincisinde Quaresma bire bir yakalayınca rakibin belini kırıp, topu Talisca’nın kafasına nişanladı. Porto’daki ilk golün fotokopisi gibiydi. Sonra yine aynı tabloya geri döndük. Neyse ki ilk yarının bitiş düdüğü imdada yetişti. 

İkinci yarıda Beşiktaş’ın daha önde ve daha güvenli olmasını bekliyorduk ancak tam tersi bir görüntü vardı. Leipzig ön alanda müthiş bir baskı kurdu. Beşiktaş savunması ise dağınıktı. Rakip çok fazla şut imkanı buldu. Fabricio’nun, Porto maçında olduğu gibi yaptığı kritik kurtarışlar skorun riskli bir pozisyona gelmesini engelledi. 60’ıncı dakikalarda stadın sönen ışıkları ise imdadımıza yetişti. 10 dakikalık dinlenmenin ardından Şenol Güneş, Medel’i çıkartıp Necip’i oyuna alarak savunma direncini güçlendirdi. Ancak bu hamle de ilaç olmadı. 

Sahadaki manzara Talisca-Tolgay değişikliğinin doğru bir hamle olacağı mesajını veriyordu ki, Şenol Hoca da benimle aynı şeyi düşündü. Tolgay girdikten sonra Beşiktaş göbeği daha iyi kontrol edip, daha organize şekilde hücumlara çıktı. Farkı daha da açacak fırsatlar da geldi. Ama önemli olan kazanmaktı. 6 puan, rüya gibiydi.    

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

21 Haziran 2021 Pazartesi

Şimdi oturup ağla!

19 Haziran 2021 Cumartesi

Vay benim 42 numara ayağım!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kim merak ediyor?

23.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Lütfen gereğini yapınız

21.07.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021