• 5 Aralık 2016 Pazartesi 02:00
  • |
  • 5 Aralık 2016 Pazartesi 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Şu 'post' meselesi

Paylaş

Galatasaray'ın sorunu oyuncu kalitesi değil, 'emeklilik' moduna girmiş 'kaşar futbolcu sendromu'dur. Yeteneğin ruhla, aşkla, heyecanla yoğrulması meselesi… Saha sonuçları, tribünleri havaya sokar, taraftar da takımı ateşlerse Riekerink'e rağmen şampiyonluğun en büyük adayı olurlar.

Zirvedeki takımların hepsinin puan kaybettiği haftada Galatasaray'da biraz olsun bu kıvılcımı çakmaya istekli oyuncular vardı. Örneğin Sneijer… Henüz üçüncü dakikada kaptırdığı topu müthiş bir enerjiyle pres yapıp geri kazandı. 3 dakika sonra da Poldi'ye golü attırdı. Bu tablo, Galatasaray'ın 'diriliş' için istekli olduğunun resmiydi. Ama golden sonra yine 'atalet'e dönüş başladı.

Galatasaray'ın hali, Serengeti'de ceylanı avladıktan sonra ağaç gölgesinde karnı acıkana kadar yan gelip yatan Aslan'a benziyor. Eduok'un golü alarm zili oldu. Sonra heyecan, coşku, baskı ve Bruma ile gelen harika gol. Ve yeniden, ağaç gölgesinde şekerleme…

Oysa Galatasaray öndeyken Kasımpaşa savunması çok boşluk bıraktı. Ama bunları kullanacak ne organizasyon ne azim vardı Galatasaray’ın hızlı oyuncularında.

"Ayı vurmadan postu satılmaz" diyen Riekerink ve öğrencileri şunu görmeli ki bu işi bir 'Sürek Avı'na çeviremezlerse yakında postu sererler. 10 kişiye karşı aciz kaldılar, zar-zor kazandılar.

Son sözüm Serdar Aziz'e… Futbol sert bir oyundur. Taraftar da bu işi 'erkekçe' yapanı sever. Öyle sinsice topa çıkıyormuş gibi Adem'in omurgasına vurmak yakışmadı. Sakatlıktan çok çekmiş biri olarak bu işten senin gibi ekmek yiyen meslektaşlarınla empati yapmalısın. Fenerbahçe maçında yaptığın 'futbol hatası'dır ama Adem'e yaptığına 'zihniyet yanlışı' derler. Ucuz kurtuldun. Bu yüzden takımını 10 kişi bıraksaydın hesabını veremezdin. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022