• 20 Mart 2016 Pazar 01:00
  • |
  • 20 Mart 2016 Pazar 01:00

YAZAR

Kenan Karcı

Şerefiyle, hakkıyla

Paylaş

Deplasman müptelası Beşiktaş, kendi evinde misafir. Dış sahalarda gördüğümüz güvenli oyun, disiplinli takım oyunu yerini anlamsız bir telaş ve paniğe bırakıyor. Bir an önce golü bulup, tribünlerin o coşkusuna, desteğine cevap verme isteği kapasiteyi düşürüyor. Ve sonlara yaklaştıkça bu baskı ve gerilim daha da artıyor. İşte bu maçlarda Kartal oyun liderlerinin sahne almasına şiddetle ihtiyaç duyuyor.

Dün de öyle oldu. Beşiktaş’ın golü bulması için Ozzie ve Sosa'nın devreye girmesi gerekiyordu. İlk 20 dakikada 2 kez sahneye çıktılar, ikisi de Antalyaspor için maçın en ciddi tehditleri oldu. Üçüncüde bu kez ikisi birlikte, aynı organizasyonun içindeydi ve işi bitirmek Ozzie’ye kısmet oldu.

Şenol Güneş, Trabzonspor performansından sonra Necip'e stopere görev vermekle doğru yaptı. Necip kendi görevini yine kusursuz yaptı. Forvetteki arkadaşlarına ilk yarıda attığı uzun toplar ise yanlıştı. Hem sonuçsuz kaldı, hem de Beşiktaş’ın organize oyununu bozdu. Belli ki Şenol Hoca’dan uyarı aldı, ikinci yarıda bu işlere girmedi.

Bir de Qaresma'nın intihar girişimleri var tabii. Şampiyonluk yokuşunu çıkarken direksiyonu tutacak birkaç oyuncu arasında yer alan Quaresma daha dikkatli olmalı. Bu zorlu yarışta küçük bir hatanın bedelinin çok büyük olacağını bilmeli ve fırsat kollayanlara koz vermemeli.

Her hafta aynı şeyleri yazmaktan bıktık. Bitime 8 hafta kaldı ve bu yarışın eşit ve adil şartlarda sürmesi için en büyük görev hakemlere düşünüyor.

Sadece Diego'nun eliyle kestiği topa penaltı vermemesinden söz etmiyorum. Boyko'nun kafasına M’Billa’nın attığı tekmeyi sarı kartla geçiştirmesi affedilir gibi değildi. Top Boyko’ya yakın ve M’Billa'nın müdahale şansı yok. Böyleyken rakibin başını patlatacak kadar insafsızca atılan tekmeyi iyi niyetli yorumlamak fazla iyi niyetli. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Nemrutluk diz boyu

23.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022