• 11 Eylül 2016 Pazar 01:00
  • |
  • 11 Eylül 2016 Pazar 01:00

YAZAR

Kenan Karcı

Seni bu 'havalar’ mahveder!

Paylaş

Beşiktaş için hem etkileyici hem tehlikeli bir tablo vardı dün sahada. Yeni transferler ve Gaziantep'le oynanan hazırlık maçındaki pozitif futbol camiayı havaya sokmuş. Bu 'havaya girmenin' dün ilk yarıda gelen 2 golün ardından biraz da 'havalanma'ya dönüştüğünü gördük.
Takım 2-0 öne geçtikten sonra artık futbol ciddiyetinden uzaklaşma ve işi sulandırma boyutuna varan bu duruma Şenol Güneş daha fazla seyirci kalamadı. Futbol aklını yeniden sahada hakim kılmak için yaptığı Oğuzhan ve Adriano değişikliği tam yerinde ve zamanındaydı.
Kim gelirse gelsin Atiba'nın dün Beşiktaş için vazgeçilmez olduğunu gördük. Yenilerden Gökhan Gönül oyunda az görünse de çok olumlu işler yaptı. Maçın başında Ömer Şişmanoğlu'na derin topu tam bir usta işiydi.
Caner takım hücuma çıkarken çok üretken, savunmaya dönerken dağınıktı. Onun hatasından Karabük ilk yarıda 1 gol 1 de penaltı kazanabilirdi. İlkinde Traore'nin beceriksizliği, ikincisinde hakemin dikkatsizliği kurtardı. Hakemden söz etmişken buraya şu notu da mutlaka düşmek gerekir. Barış Başdaş'ın 35. dakikada Ömer Şişmanoğlu'na attığı dirseğe dünyanın her yerinde kırmızı verilir. Hani hiç kart kullanmasa 'görmedi' deriz ama sarı verdiğine göre Serkan Çınar 'göz göre göre' suç işledi. Dany'nin pozisyonunda da penaltı kararı doğru, ikinci sarıdan kırmızı yanlıştı.
Fabricio dün Tolga'dan aldığı formayı bir daha geri vermeyeceğini gösterdi. Sadece kalecilik meziyetleriyle değil ayağına olan hakimiyetiyle de Beşiktaşlılar'ın özlemle beklediği bir görüntü sergiledi. Ömer Şişmanoğlu'nun golünde Talisca'ya attığı uzun pas derslikti.
Genel olarak Beşiktaş'ı beğendim. Ama taşlar yerine oturana kadar kötü sürprizler yaşamaya aday bir takım görüntüsü var. Şenol Güneş'in işi rayına oturtması birkaç hafta daha alacak gibi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sezon özeti gibi

8.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Maalesef hikâyemiz bu!

16.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022