• 19 Eylül 2016 Pazartesi 00:01
  • |
  • 19 Eylül 2016 Pazartesi 00:01

YAZAR

Kenan Karcı

Şansın varsa horozun da yumurtlar

Paylaş

"Bol bulup da bulandırmak" diye bir deyim vardır bizde. Beşiktaş dün bu sendromu yaşadı. Şenol Güneş'in Atiba, Talisca ve Gökhan İnler üçlüsünü aynı anda oynatmak için formül arayışı, orta sahada ciddi bir buhrana neden oldu.

'Özgür Kartal Atiba' eğitilmiş 'Bürkit'e dönüşüverdi. Oyun disiplini içinde hareket etmeye çalışırken, çok ciddi kademe hataları yaptı. O her deliği kapatmakta mahir olan usta gitmiş, yerine 'taktik esaretin' pençesinde çırpınan bir adam gelmişti. Gökhan İnler'in olağanüstü sezgileri ve oyun aklı Beşiktaş'ı sarıp sarmaladı.

Benfica'ya son dakikada tarihi bir gol atan Talisca, o moralle oyunun başında çok yüksek bir enerjiyle oynadı. Attığı gol bu işin erbaplarını kıskandıracak ustalıktaydı. O topa, öyle bir burun koyup, topu köşeye göndermek kolay iş değildi. Bu golde 'şans' diyebileceğimiz bir pay varsa o da Talisca'nın içindeki 'arzu'nun topa hükmetmesiydi.

Cenk Tosun hâlâ kendini kanıtlama çabasında. O yüzden basit oynamak yerine bazen doğal akışa aykırı gidiyor ve rotasını şaşıyor. Kötü niyetli değil ama 'cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir' diye de güzel bir söz olduğunu kendisine hatırlatmakta yarar var.

Beşiktaşlılar yan toplardan çok çekti. Dün de Akhisar her korner ve duran top kullandığında yürekleri ağızlarına geldi ama Fabricio onların bu fobisini değiştirecek gibi görünüyor. Serbest atıştaki 'yumruk faciasına' da 'Kadı kızı kusuru' diyelim.

Caner Erkin ve Gökhan Gönül hâlâ ideal düzeye ulaşmış değil. Ama yine de katkıları takım ortalamasının üstünde. Tosic'i Beşiktaş'ın vazgeçilmez stoperi olma yolunda. Harika işler yapıyor. Ayağı da çok düzgün.

Beşiktaş, Akhisar'da zaman zaman sıradan bir takım görüntüsü verse de son 4 yıldır kazanamadığı deplasmandan 3 puan alması övgüye değer.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

07 Şubat 2021 Pazar

Terim faktörü

06 Ağustos 2020 Perşembe

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

11 Ocak 2020 Cumartesi

Son karar: 2 milyon euro

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021