• 1 Mayıs 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 1 Mayıs 2017 Pazartesi 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Olmamışla ölmemiş...

Paylaş

Şenol Hoca geçen hafta, "Olmuşla ölmüşe çare yok" derken haklıydı. Ancak o bunları söylediğinde Başakşehir maçı oynanmamış, Beşiktaş da henüz şampiyon olmamıştı. 

Yani 'olmamışla, ölmemişe' önlem alınabilirdi. Alınamadı… Ne yazık ki kamuoyundaki 'Beşiktaş şampiyon' rüzgarı herkesi etkisi altına aldı. Şenol Hoca da bu rüzgardan takımını uzak tutamadı. Zar-zor kazanılan Adanaspor maçı dün geceki tablonun habercisiydi… Ama gördük bu o mesajları takımdaki oyuncular okuyamamış. 

Ön alanda baskı yapan ve Beşiktaş'ın oyun kurmasını engelleyen Başakşehir, Cengiz ve Visca gibi hızlı oyuncularıyla Kartal'ın kanatlarını da işletmedi. Quaresma ve Babel'i hem çıkartmadılar hem de elini kolunu sallaya sallaya Beşiktaş kalesine geldiler. 

'Erken Emekli' moduna girmiş Gökhan Gönül'ün, Cengiz Ünder'in gençliği ve enerjisi karşısındaki acizliği oyunun ilk bölümündeki en dikkat çeken ve tabelayı etkileyen ayrıntıydı. 

Henüz 18. dakikada skor 3-0 olmuş, Beşiktaş için maç 'Dönülmez akşamın ufkuna' çoktan girmişti. 

Şenol Güneş'in maçı çevirmeye yönelik hamlelerinin işe yaramayacağını kendisi de biliyordu. Çünkü sorun sahadaki oyuncuların ayaklarında değil, kafalarındaydı. İşin en kötü tarafı ise bundan sonraki onarım süreci. 

Şenol Hoca'nın tecrübesi ve ustalığıyla bunun üstesinden geleceğini düşünüyorum. En büyük şansı ise önünde Fenerbahçe derbisinin olması. Ezeli rakiplerinin kupada Vodafone Arena Stadı'nda kazanması ve kazanırken uyguladığı taktikler(!) Beşiktaş'ı motive edecek ve gerçek kapasitesinin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Başakşehir maçından alınan derslerin de, derbiye olumlu yansıması güçlü ihtimal. 

Başakşehir maçı artık geride kaldı. "Olmuşla ölmüşe çare yok." Ama önlerinde 'olmamış' bir şampiyonluk ve 'ölmemiş' hayaller var. Zira güvenilmesi gereken puan farkı değil, ruhtur… 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Arka direk Larin

26.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021