• 22 Aralık 2016 Perşembe 02:00
  • |
  • 22 Aralık 2016 Perşembe 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Kaya gibi Reyiz!

Paylaş

Hamit Altıntop büyük topçuydu. Onu Bayern Münih'le, Real Madrid'le, Milli Takımımız'a kattığı ruhla hatta direklerden dönen şutlarıyla hatırlar, gururlanırız. Futbolunun son döneminde de Galatasaray'da önemli başarılar yaşadı. Ama artık bitti. Erzincan maçında bir amatör futbolcunun yapmayacağı hata ve dün Tuzlaspor karşısında 'çaresizleri' oynaması… 
Hamit kardeşim artık bu işi bırakmalısın. Hırslısın, pes etmeyi kabullenmezsin ama bu bir yenilgi değildir. Her şeyin bir zamanı vardır. Ve o zaman geldi. O sahada biraz daha kalırsan insanlar seni şanlı, şöhretli geçmişinle değil, 'Futbol gaflarınla' hatırlamaya başlayacak. Böyle özel bir kariyere yakışmayacak anılar eklemeye ekleme lütfen. Omuzlarda terk etmek en iyisi. 

Erzincan'da pabucun pahalı olduğunu gören Riekerink dün biraz daha güçlendirmişti kupa kadrosunu. İlk 11’de şans verdiği 3 gençten vazgeçip, Bruma, Nigel de Jong ve Eren'le başladı. Çünkü artık Galatasaray'ın risk alacak hali kalmamıştı. Buna rağmen oyunda genel olarak Galatasaray baskılı görünse de Tuzlaspor ezilmedi. 

Özellikle ikinci yarıda hatlar arasında yaşanan kopmalar arttı ve pozisyon zenginliği ortaya çıkmaya başladı. 

Sonra "Öyle maçta, gol de böyle olur" dedirtecek cinsten iki gol izledik peş peşe. Sabri'nin sol dışla yaptığı plase ne kadar 'alkışlanacak' ustalıktaysa, rakibe aynı ayakla yaptığı asist de 'ıslıklanacak' acemilikteydi. 

Sabri'nin golüyle sonuçlanan atağın başlangıcında Semih'in, Ozan'a yaptığı hareket tartışmalıydı. Hakem faul verebilirdi. Ama Tuzlaspor'un golünde tartışmasız ofsaytı hakemler es geçti. Penaltı kararı ise doğruydu. 

Burada son 2 maçta Galatasaray'ın kurtarıcısının Semih olması da önemli bir detay. Osmanlı maçında golü attı, dün de penaltı kazandırdı. Sabri ve Semih'in baş rol oynadığı bir filmin gişesi de böyle olur. Takdir kamuoyunun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022