• 10 Ekim 2017 Salı 00:59
  • |
  • 10 Ekim 2017 Salı 00:59

YAZAR

Kenan Karcı

KAHRAMANLAR

Paylaş

Tüyleri diken diken eden bir atmosfer. ‘Sen ben yok, biz varız.’ Fenerlisi, Trabzonlusu, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı yan yana, omuz omuza. İşte büyük Türkiye fotoğrafı. Mehter Marşı eşliğinde, ruhumuzun bütün bentlerini yerle bir eden duygu seli yayılıyor Vodafone Park’tan ülkeye.

Sadece bizim sporcularımız için değil, İngiliz sporcular için de eşsiz bir ortam. Böyle coşkulu bir taraftar karşısına ilk kez çıkıyorlar belli ki. Cep telefonlarıyla bu anı ölümsüzleştirmek için hemen herkes görüntü almaya çalışıyordu. 

Beşiktaş yönetiminin inceliği de her türlü takdire şayan. Beşiktaş RMK Marin Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın sahaya çıkarken oyunculara çiçek sunması da ayrı bir güzellik… 

İşinden, evinden çıkan insanlar Vodafone Park’a koşuyor. Maç başlıyor, ama taraftar akını sürüyor. İlk yarı bitene kadar stadın tamamı doluyor. 

Sahadaki sporcularımız da bu muhteşem manzarayı zaferle taçlandırmak için terinin son damlasına kadar mücadele ediyor. 

Tekniğin, taktiğin bir önemi yok. Yüreklere nakış nakış işlenmiş memleket sevdasından çizilmiş bir taktik, Ay-Yıldız’dan beslenen bir enerji var sahada… 

Ve tek renk Kırmızı-Beyaz… Ve tek ses ‘Türkiye sizinle gurur duyuyor.’ 

Bu atmosferdeki maçın yaşattığı duyguların sporcularımızı olumsuz etkilemesinden endişe ediyorduk. Ama onlar sanki yıllardır 42 bin kişi önünde oynuyormuş gibi soğukkanlıydı. 

İyi çalışılmış, harika bir golle öne geçtik. İlk yarının son dakikasında Ömer’le gelen bu golle zafer şarkıları söylemeye başlamıştık ki, son dakikada İngilizler güzel bir kafa golüyle eşitliği sağladı. 

Ama bu gol ne tribünlerde takımımızı destekleyenlerin ne de sahada mücadele eden oyuncularımızın inancında en küçük bir sarsılmaya mahal verdi. Hakemin verdiği 4 dakikalık uzatma süresinde yeniden gol atacağımız hissi yerleşmişti hepimizin içine. Nitekim öyle de oldu. 

Uzatmanın ikinci dakikasında Osman Çakmak, Vodafone Park’taki coşkunun fitilini ateşledi. Şırnak’ta mayına bastığı için bir ayağını kaybeden Osman’ın zafer gecesine noktayı koyması pek manidardı. Hepinizin emeğine, yüreğine sağlık.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021