• 25 Eylül 2016 Pazar 00:01
  • |
  • 25 Eylül 2016 Pazar 00:01

YAZAR

Kenan Karcı

Kaderin esprisi!

Paylaş

Şenol Güneş'in korktuğu başına geldi. Ne zaman takımı erken 'Şampiyon' havasına sokulsa ya da favori ilan edilse hüsran yaşadığından bilir. Böyle atmosferlerle başa çıkmak için tecrübesi de donanımı da vardır ama dün o da 'modaya' uydu.

Son iki maçın yıldızı olan, hatta kurtarıcı rolündeki Talisca'yı kulübeye çekmesini başka türlü izah edemem. Elbette maçtan sonra ahkam kesmek kolay ama 'Denenmiş denenmez' diye de güzel bir atasözü vardır.

'Dere geçerken at değiştirmek' yersiz bir icraat gibi sunulsa da ‘Kervan yolda düzelir'i de kulak ardı etmemek lazım. Maç başladığında Şenol Hoca'nın 'Kanatlanma' hevesinden vazgeçip, önde basmak üzerine kurgulanmış Galatasaray'ın göbeğine adam sızdıracak önlemler almasını bekliyorduk. Ama o bir hatasını, bir başka hatayla telafi etmeye çalışıp, Olcay ve Quaresma'nın yerini değiştirmek gibi klasik bir 'intihar' taktiği denedi.

İşte bu ahval ve şerait Beşiktaş'ın soyunma odasına başı önünde gitmesinin temel nedeniydi. Sonra "Çıkmayan candan ümit kesilmez" hamlesi geldi. Talisca ve Aboubakar değişikliği, bitkisel hayata girmiş Beşiktaş'ın dirilişi için son şanstı.

İkinci yarıda senaryo tersine döndü. İlk yarıdaki skorun gölgesine sığınan Galatasaray'a karşı umutsuz Beşiktaş'ın hayata tutunması için bir kıvılcım gerekiyordu. Böyle zamanlarda o adamlar hep umulmadık isimler olur. Marcelo da öyle yaptı. Ve Beşiktaş yeniden zafer ateşiyle yanıp, tutuşmaya başladı. Sendeleyen Galatasaray’a ikinci darbeyi Cenk vurmakta gecikmedi.

Heyecanı yüksek ama futbol kalitesi düşük gecenin sonunda 'iki sevinenin' olması bir başka 'futbol cilvesi'ydi. Galatasaray zaten baştan 1 puana razıydı, ipten dönen Beşiktaş da razı oldu. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2021 Pazar

Teşekkürler...

07 Şubat 2021 Pazar

Terim faktörü

06 Ağustos 2020 Perşembe

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Başın öne eğilmesin

16.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Dekontunuz Sergen Yalçın'ın cebindedir

17.05.2021

Kenan Karcı

Teşekkürler...

16.05.2021

Mustafa Sapmaz

Tebrikler Beşiktaş...

16.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021