• 25 Eylül 2016 Pazar 00:01
  • |
  • 25 Eylül 2016 Pazar 00:01

YAZAR

Kenan Karcı

Kaderin esprisi!

Paylaş

Şenol Güneş'in korktuğu başına geldi. Ne zaman takımı erken 'Şampiyon' havasına sokulsa ya da favori ilan edilse hüsran yaşadığından bilir. Böyle atmosferlerle başa çıkmak için tecrübesi de donanımı da vardır ama dün o da 'modaya' uydu.

Son iki maçın yıldızı olan, hatta kurtarıcı rolündeki Talisca'yı kulübeye çekmesini başka türlü izah edemem. Elbette maçtan sonra ahkam kesmek kolay ama 'Denenmiş denenmez' diye de güzel bir atasözü vardır.

'Dere geçerken at değiştirmek' yersiz bir icraat gibi sunulsa da ‘Kervan yolda düzelir'i de kulak ardı etmemek lazım. Maç başladığında Şenol Hoca'nın 'Kanatlanma' hevesinden vazgeçip, önde basmak üzerine kurgulanmış Galatasaray'ın göbeğine adam sızdıracak önlemler almasını bekliyorduk. Ama o bir hatasını, bir başka hatayla telafi etmeye çalışıp, Olcay ve Quaresma'nın yerini değiştirmek gibi klasik bir 'intihar' taktiği denedi.

İşte bu ahval ve şerait Beşiktaş'ın soyunma odasına başı önünde gitmesinin temel nedeniydi. Sonra "Çıkmayan candan ümit kesilmez" hamlesi geldi. Talisca ve Aboubakar değişikliği, bitkisel hayata girmiş Beşiktaş'ın dirilişi için son şanstı.

İkinci yarıda senaryo tersine döndü. İlk yarıdaki skorun gölgesine sığınan Galatasaray'a karşı umutsuz Beşiktaş'ın hayata tutunması için bir kıvılcım gerekiyordu. Böyle zamanlarda o adamlar hep umulmadık isimler olur. Marcelo da öyle yaptı. Ve Beşiktaş yeniden zafer ateşiyle yanıp, tutuşmaya başladı. Sendeleyen Galatasaray’a ikinci darbeyi Cenk vurmakta gecikmedi.

Heyecanı yüksek ama futbol kalitesi düşük gecenin sonunda 'iki sevinenin' olması bir başka 'futbol cilvesi'ydi. Galatasaray zaten baştan 1 puana razıydı, ipten dönen Beşiktaş da razı oldu. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sezon özeti gibi

8.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Maalesef hikâyemiz bu!

16.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022