• 2 Kasım 2016 Çarşamba 02:00
  • |
  • 2 Kasım 2016 Çarşamba 00:03

YAZAR

Kenan Karcı

İyinin kötüsü

Paylaş

Ne acayip talihim var her işim bozgun düşer…

Bülbül için dam yapsam içine kuzgun düşer.

Beşiktaş'ın son 1 ayda yaşadığı darbeye bağlı sakatlıkları Başkan Fikret Orman'ın perspektifinden, "Nazara geldik" diye yorumlamak mümkün olsa da zorlanmaya bağlı olanlar 'Bilimsel' açıklamaya muhtaç. Diliyor ve bekliyoruz ki Sağlık Kurulu Başkanı Sarper Çetinkaya ile diğer ilgili ve yetkililer kamuoyunun merakını giderir. İki sene önceki 'Stoper Faciası'nın faturasını Ertuğrul Karanlık ödedi. Bu faturayı 'Hamiline' düzenlemek tatmin edici durmuyor.

Maçtan önce, "Eksikleri konuşmanın kimseye faydası yok" diyen Şenol Hoca'ya hak veriyorum. Böyle önemli bir maçın arifesinde "Eyvah nolcek şimdi?" tartışması hem sağlamları değersizleştirir hem de kötü bir sonuç için 'kılıf hazırlıyor' güvensizliği getirirdi. Ama müsait bir zamanda, mesela milli arada bunların konuşulması yenilerinin olmaması için bir 'fayda' sağlar.

Beşiktaş bunca eksiğine rağmen Napoli maça kazanacak bir stratejiyle başladı ve bunu çok iyi uyguladı. Tosic sakatlandıktan sonra, Adriano'nun sol beke geçmesiyle orta sahada bir bocalama dönemi yaşansa da başta Atiba ve Tolgay olmak üzere futbolun doğrularını yapan taraf Beşiktaş'tı. 3 puanı getirecek fırsatlar da yakalandı.

Herkes Atiba'nın diğere çarpıp, dışarı giden sol kroşesine hayıflansa da benim asıl yandığım Aboubakar'ın atamadığı pastı. 7. dakikada Tolgay'ın rakiplerini darmadağın edip, Aboubakar'a bıraktığı topu, o çok rahat olduğu halde Quaresma'nın önüne yuvarlamak yerine, kalecinin müdahale alanına attı. Her şeye rağmen Napoli'yi iki maçta yenecek fırsat ele geçti. Beşiktaş için 3 puan harika olurdu. Ona da çok yaklaştı ama yine 'bir anlık gaflet' yeniden maçı dengeye getirdi. Yine de iyi sonuç. En azından Benfica'ya karşı kendi göbeğini kesme gücünü elinde tuttu.

Heyecana ve hesap kitaba devam…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021