• 13 Ocak 2016 Çarşamba 10:36
  • |
  • 13 Ocak 2016 Çarşamba 10:36

YAZAR

Kenan Karcı

İstikbal 'Vefa'da

Paylaş

Yerlilerin Adanaspor mücadelesi 'mesaj' mücadelesiydi. Hem 'vefa' diyenlere, hem 'vefa' gösterenlere hem de 'vefsızlık' yapanlara postalandı.
Trabzonspor’un parasını bol kepçe dağıtanlara, kasetten futbolcu transferi yapanlara, bu mahir beşeriyetin 'arkasında' duranlara hatta arkasına saklananlara da gitsin…
Hatta Yusuf Erdoğan bu maçtaki performansının bir özetini kaset yapıp, onlara göndersin. Ola ki bir gün yeniden görev alırlar.
Trabzonspor bu maçı kaybetse de aynı şeyleri söylerdim. Zira ligde küme düşme adayı 1461 Trabzon’un Beşiktaş karşısındaki futbolunu ve onurlu duruşunu herkes gördü. O takıma bile Trabzonspor formasını giydirsen ilk yarıyı en kötü ihtimalle 9. sırada bitirirdi.
17 maçtan 7'sini kaybetmiş, 3'ünde berabere kalmış sadece 7'sini kazanmış bir oyuncu topluluğuna milyon eurolar vermek iş bilmezlikten öte ahmaklıktır.
Trabzonspor'da dün belki izleyenleri heyecanlandıracak bir futbol yoktu ama herkes görevini kusursuz yapmak için iyi niyetliydi.
Yardımlaştılar, boş alan yarattılar, pas trafiğini mükemmele yakın bir şekilde düzenlediler. Disiplinli ve özverili bir şekilde herkes işini yaptı. Hafta içinde Başkan Muharrem Usta'nın önüne boş mukaveleyi koyarak gerçek bir Trabzonsporlu olduğunu gösteren Özer futboluyla da dün 'vefa' dedi. Sadi Hoca’nın ona verdiği özgürlüğü çok yararlı kullandı, savunmayı destekledi, ortayı organize etti, hücumları ateşledi. Gerçek bir oyun liderliği yaptı.
63. dakikada bir Adanaspor atağında Trabzonspor kendi köşe bayrağına yakın bir yerden top çıkartırken Musa Nizam’ın yardımına tam 5 kişi gelmişti, 10 kişinin 9’u da savunmadaydı. Bir tek Deniz ilerideydi. Nitekim o atağın devamında Deniz’e taşınan top dördüncü gol olarak tabelaya yansıdı.
Sadi Tekelioğlu belki Süper Lig’deki hocalarla boy ölçüşecek bir marka değil. Ama işini çok düzgün yapıyor. Sabırlı, inançlı ve adil.
Kupa maçlarında şans verdiği 19 yaşındaki kaleci Uğurcan gelecek vadediyor, Muhammet Beşir’i aşırı sorumluluk yükleyip ezmeden devreye sokuyor. Dün 16 yaşındaki 'Trabzonlu Messi'  diye ünlenen Abdülkadir Ömür’ü de kazanmak için ilk adımı attı. Trabzonspor’un geleceğinin inşası için güzel şeyler oluyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Şansın ve golcün yoksa...

26.11.2021

Alen Markaryan

Bilica'nın çukuru!

28.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Lideri devirme sevdası!

23.11.2021