• 18 Aralık 2016 Pazar 02:00
  • |
  • 18 Aralık 2016 Pazar 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Hüzünlü, huzursuz

Paylaş

Futbol böyle bir oyun. Ayaklarda bir kusur olmasa da kafadaki kopukluk, o topa hükmeder çoğu zaman. Acıların, hüzünlerin yeşil sahayı kuşattığı günlerdeyiz.  

Bu ortamda Şenol Güneş'in oyuncularını rekabete hazırlaması kuşkusuz kolay olmamıştır. Marcelo’nun yokluğunda Rhodolfo-Tosic ikilisi bozuk saat gibiydi. İşler gibi görünse de alarmı ve randevuları şaşan bir döngüdeydi.  

Kasımpaşa'nın çoğu zaman öne çıkarttığı alan savunması, Beşiktaş'ın en güçlü olduğu bölgede bocalamasına neden oldu. Oyun konsantresinin düşüklüğünden olsa gerek Tolgay, Atiba ve Oğuzhan üçlüsü de fıtık olmuş bir omurga gibi sancı verdi. 

Ben ilk defa kaleci Fabrico’nun böyle hatalı gol yediğini gördüm. Çok rahat çelebileceği topu içeriye tokatladı. Quaresma da aynı şekilde genel görüntüyü bozmadı. O da kötüydü. Bir maç formasından uzak kalmanın onu bu kadar etkilemesine şaşırdım. Cezadan döndükten sonra kendi taraftarının önünde oynasa, ritmini bulurdu. Ama maç deplasmanda olunca o da genel havasından uzaktı. Atiba da kötülerin başındaydı. İlk kez onu bu kadar dağınık gördüm.  

Gökhan Gönül kendi kalesine attığı gole rağmen, sahada kazanmak için en çok çırpınan oyuncuydu.  

Beşiktaş'ta dün tek beğendim oyuncu Cenk Tosun'du. İlk defa bu kadar doğru işler yaptı, golünü de attı ama işe yaramadı.  

Şenol Güneş'in Aboubakar değişikliği hataydı. Her şeye rağmen karambol pozisyonlarında Kasımpaşa ceza sahasında Cenk'le etkili pozisyonlar üretiyordu. O çıktıktan sonra oyun tamamen Beşiktaş'ın aleyhine döndü. Sonra da bu hatayı düzeltmek için Olcay'ı sokup, Adriano'yu merkeze alması bir işe yaramadı. Zaten bu düzenin işlemesini test edecek bir zaman da kalmamıştı. 

Beşiktaş, ligde namağlup unvanını kötü bir oyundan sonra kaybetti. Kasımpaşa haklı bir galibiyet aldı. Sadece yenilgi için konuşmuyorum. Takımın genel görüntüsü de iyi değil. Şenol Güneş'in bu tabloyu toparlaması kolay olmayacak. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022