• 29 Eylül 2016 Perşembe 00:01
  • |
  • 29 Eylül 2016 Perşembe 00:01

YAZAR

Kenan Karcı

Hocam maç 90 dakika!

Paylaş

Galatasaray maçının son dakikasında galibiyet golünü kaçırdığı için Şenol Güneş'ten zılgıtı yiyen Quaresma'yı dün henüz ikinci dakikada savunmada Beck'e yardım ederken gördüm. Bu coşku ve ruh, Vodafone Arena'daki ilk Şampiyonlar Ligi maçında, ilk golü atan oyuncu olarak tarihin Siyah Beyaz sayfalarında müstesna yerini alacağının işaretiydi. İnanmıştı ve inandığını başardı.

Aslında dünkü Quaresma'yı anlatmak için Adriano'yu 4'le çarpmak, Talisca ve Aboubakar'ı toplamak gerekirdi. Yine de huylu huyundan vazgeçmedi ve fantastik işlere kalkışması yüzünden iki defa Şenol Hoca'ya, derbidekine benzer bir isyan yaşattı.

Şenol Güneş'ten her zaman başkalarından beklediklerinden fazlasını bekliyor insanlar. Bırakın Süper Lig'i gezegendeki hiçbir hoca her hafta birbirinden önemli maçlara, takımı bu kadar değiştirerek çıkmaya cesaret edemez. Tolgay'ı dün ilk 11'de oynatacağı aklımın ucundan geçmezdi. Oynattı. İyi de oynadı Tolgay. Atiba'yı gölgede bırakan bir enerji koydu ilk yarıda. Oyunun iki yönünde de etkindi. Ama son çeyrekte sarı kartlı olduğu için ve oyunu sertleştirmek gerektiğinden Gökhan İnler'le yer değiştirdi.

Dün gece bütün planları işleyen Şenol Güneş'in bence tek hatası Adriano'yla ikinci yarıya çıkmasıydı. İlk yarı bittiğinde kesinlikle ikinci yarıda olmayacağını düşündüğüm Adriano'yu ikinci yarıda da takımda görünce inanamadım. İlk yarıda sarı kart gördüğü pozisyon dışında sahada yoktu. İkinci yarıda da Beşiktaş'ın yediği goldeki pozisyon hatasıyla fark ettik varlığını!

Aboubakar her maç hücum etkinliğinde Gomez'leşiyor ama korkarım hiçbir zaman tek vuruşlarda Panzer etkisi yaratamayacak. Her zaman Cenk Tosun gibi bir yardımcı oyuncuya ihtiyaç duyacak. Tabi bunun için Beşiktaş'ın topu ileriye taşıması da gerekiyor.

Beşiktaş, dün derbinin tersi bir senaryo koydu sahaya. O maçta ilk yarıda kötü, ikinci yarıda iyiydi. Dün de ilk yarı kötü ikinci yarı iyi oynadı. Ve ne yazık ki 45 dakika ancak 1 puana yetiyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022