• 3 Temmuz 2024 Çarşamba 07:00
  • |
  • 3 Temmuz 2024 Çarşamba 07:00

YAZAR

Harika Çocuklar

Paylaş

Maç öncesi metroda bir grup sohbet ediyor. Avusturya maçına yönelik endişeler var.

Herkes hazırlık maçındaki 6-1'in ektikisinde. Bu minvaldeki muhabbete grubun en yaşlısı en son dahil oluyor; "O hazırlık maçıydı. Oyuncularımız motive değildi. Sizin her gününüz bir oluyor mu? Olmuyor. Bazen kolunuz kanadınız kalkmıyor, enerjiniz düşük oluyor. Bu akşam her şey farklı olacak. Göreceksiniz!" diye hayallerimize tercüman oluyor.

Hepimizin temennisi böyle. 26 Mart'ta klasik 'Viyana kuşatması' esprilerinin havada uçuştuğu bir Avusturya seferi yapıp, 6-1'lik hezimetle dönmüştük. Gerçekten de Avusturya o maçta çok sağlam bir ekip görüntüsü ortaya koymuştu.

Hiç bitmeyen tam saha baskıları ve güçlü fizikleriyle bize gözdağı vermişlerdi. Turnuva öncesinde de dost sohbetlerinde Avusturya'nın benim için turnuvanın sürpriz ekibi olduğunu söylemiştim.

İşte o Avusturya dün gece gelip, karşımıza dikildi. Bu hem bir rövanş fırsatı hem de kırılan onurumuzu telafi şansıydı.

Eminim oyuncularımız da sahaya bu duyguyla çıktı. Ve 'Bismillah' diyerek topu santraya koyduk. Koyduk da koyar koymaz, golü de attık.

Daha birinci dakika dolarken kazandığımız kornerde Abdülkerim ortalığı karıştırdı, Avusturyalılar topu kendi kalelerine yolladı, kale içinden çıkartılan topun çizgiyi geçip geçmediğinin şaşkınlığı yaşanırken, Merih Demiral, "Tartışmaya gerek yok. Ben çözümü buldum" diyerek topu tavana astı.

Bizim için bundan daha iyi bir başlangıç olamazdı. Avusturya'nın telaşlı ataklarını biz de telaşlı bir savunmayla savuşturduk ve oyun 10'uncu dakikadan sonra rayına oturmaya başladı.

Kalan bölümde topu istediği gibi kullanan, oyunu yöneten ve Avusturya'ya "Çetin ceviz" olduğu mesajını veren bir Türkiye vardı.

İlk yarı soyunma odasına 1-0 önde giderken "Bizim Çocukların" emeğini ve yürekten mücadelesini alkışladım.

Çok tartışılan Merih Demiral ve Orkun Kökçü'nün performansı ise iki kere alkışı hak ediyordu. İkinci yarının başında Mert'in yaptığı kurtarış maçın en önemli pozisyonlarından biriydi.

Merih'in ikinci golüyle turu perçinlediğimizi düşündük. Bu sırada Montella'nın sarı kartı olan İsmail'in yerine Salih hamlesi düşünce olarak doğruydu ama o Salih'in acemice ofsaytı bozmasıyla Avusturya farkı bire indirip umutlandı. Sonrasını eleştirmeyeceğim.

Önemli olan kazanmaktı, kazandık. Daha iyi olacağız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Harika Çocuklar

29 Haziran 2024 Cumartesi

Parası olan hakaret edebilir

28 Haziran 2024 Cuma

Ezilenlerin çocukları...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024