• 19 Kasım 2016 Cumartesi 02:00
  • |
  • 19 Kasım 2016 Cumartesi 12:58

YAZAR

Kenan Karcı

Gözgeç’in 'Sementa' numarası

Paylaş

Size bugün çok enteresan bir 'Yaşanmış Hikaye' anlatacağım. Baş aktörü Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç. Federasyonun durumu herkesin malumu. Caner Doğaneli'den sonra koltuğa oturan Eyüp Gözgeç'ten büyük beklentiler vardı. Herkes bir değişim ve çağdaş yönetim bekliyordu. Ama 'Yeter gitti, beter geldi.' Dert bir değil, bin… Ama benim anlatacaklarım bununla ilgili değil. Başkanın Türkiye standartlarını aşan, 'Tatlı Cadı Sementa'yı kıskandıracak' girişimci ruhu...

'TEK TİP'TEN, ÇAKMA ÇIKTI...

Malum Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Genel Müdürlük sporcularımızın uluslararası yarışmalarda tek tip kıyafet giymelerini kararlaştırdı. İyi de yaptı. Çünkü daha önce spor podyumlarında 'Dalton Kardeşler' görüntüsü veren sporcularımız bir azaptan kurtuldu. Bakanlık ve Genel Müdürlük bir güzellik daha yaptı. Milli sporculara kıyafet alımı için, sporcu başına 160 TL ödenek ayırdı. Bu parayı da federasyonlara veriyor. Yani devletimiz onların rakiplerine mahcup olmaması için elindeki imkanları seferber ediyor.
Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç'in cin fikirliliği de işte burada devreye giriyor. Diğer federasyonlar bu 160 TL’lik ödenek karşılığında ünlü spor giyim markalarına milli sporcular için kıyafet yaptırırken, o müthiş bir kurnazlık yapıyor.

VE SEMENTA COLLECTİONS'S...

Devletten 160 TL ödeneği alıyor, gidip sıradan bir konfeksiyon atölyesiyle anlaşıp, 60 TL'ye 'SEMENTA' marka çakma milli eşofmanlar yaptırıp, sporculara giydiriyor. 
Ben yakından gördüm. Bildiğin pazar malı. 
Uluslararası yarışmalarda herkes markalı kıyafetlerle boy gösterirken, bizim boksörler 'Sementa' gibi ortalıkta dolaşmaktan hicap duyuyor. Peki Dünya Devleti, 80 milyonluk Türkiye'nin milli sporcusuna bu muameleyi reva gören Başkan'dan nasıl bir vizyon beklersiniz. Boks sporunun yerlerde sürünmesi her şeyi anlatmıyor mu? Türkiye'de benim çocukluğumda boks ilk 5 spor içindeydi. Şimdi yüzüne bakan yok. Haliyle sponsor da yok. 
Ben başkana buradan bir yol göstereyim. Bakanlığın sporculara verdiği kıyafetlerin parasını kısacağına, git spor markalarından biriyle sponsorluk anlaşması yap. Yarısını sen öde yarısını onlar karşılasın. 3 kuruşluk eşofman için boksun ve sporcuların imajına, itibarına zarar verme.

Minibüsüm dört teker dünyaya sporcu çeker
 
EYÜP Gözgeç'in marifetleri 'Sementa'yla sınırlı değil. Başkan'ın tekstilden ulaşıma müthiş yaratıcı fikirleriyle sporda çağır açıyor. Ucuz taşımaılıkta da bir numara. Sporcuları yurt dışına federasyonun servis minibüsüyle taşıyor. Daha önce de bu konuda gelen eleştirilere ve çıkan haberlere kulak asmadan minibüs seferlerine devam ediyor. Geçen sene sporcular, Bulgaristan'daki Büyükler Avrupa Şampiyonası'na Kastamonu'dan yola çıkıp, 21 saatte bu minibüsle gitmişti. Aynı araç yıldız sporcularımızı da Rusya’ya götürmüştü. Seferler bu sene de devam ediyor. Büyük bayanlar da Avrupa Şampiyonası için Bulgaristan'a aynı araçla gitti ve yine karayoluyla dönecekler. Oldu olacak arkasına "Bir ömür gidelim dedin de mazot mu yok dedik" yazın da millet eğlensin.
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021