• 4 Aralık 2016 Pazar 01:44
  • |
  • 4 Aralık 2016 Pazar 01:44

YAZAR

Kenan Karcı

Gönül yarası

Paylaş

Beşiktaş'ın, Kadıköy'deki stratejisi doğruydu. Başakşehir'in de puan kaybettiği haftada yapılacak ilk iş yenilmemekti. Şenol Güneş bu düşünceyi sahada uygulayacak doğru kadroyu seçmişti. Golü ise duran top ya da hızlı hücuma bırakmıştı.    

Doğrusu Kadıköy'de bu kadar soğukkanlı bir Beşiktaş beklemiyordum. Maçın başında Fenerbahçe’nin taraftarıyla oluşturmaya çalıştığı baskıyı iyi absorbe ettiler. 

Advocaat planlarını Gökhan Gönül üzerine yapmıştı. Eski Fenerbahçeli oyuncunun taraftar baskısından da etkilenerek bir duygusal kırılma yaşama hesabı işlemedi. Gönül kariyerinin en iyi maçlarından birini oynadı. Hücumda çok fazla onu göremesek de savunmada kusursuzdu. İlk yarıda Quaresma'dan yeteri kadar destek göremese de tek başına Fenerbahçe hücumlarına set çekti. 

Advocaat ikinci yarıda da Volkan Şen'le Gönül'ün direncini kırmaya çalıştı. Ama o eski takımına karşı kariyerinin en iyi maçlarından birini oynamaya kararlıydı, müthiş doğru işlere imza attı. 

Bu arada Gökhan Gönül'ün kafasına, gözüne tribünden ne varsa atıldı. Çektiği acı yüzüne yansısa da o saygıda kusur etmedi. Helal olsun. 

Futbolcular ilk yarıda kendi işlerini yapmaktan çok, hakemden destek almaya çalıştılar. Son dönemlerin en iyi derbilerinden birini yöneten Hüseyin Göçek’i tebrik ediyorum. İlk yarıda rakibine kontrolsüz giren Cenk Tosun'a ve Tolgay’ın boğazını sıkan De Souza’ya vermediği sarı kartlar dışında ciddi bir hatası yoktu. 

Sezonun ikinci derbisinde de futbol kalitesi vasatı aşamadı. Mücadele azmi yüksek olsa da oyuncuların taktik disipline hapsedilen yetenekleri, seyir zevkini düşürdü. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022