• 25 Haziran 2024 Salı 07:00
  • |
  • 25 Haziran 2024 Salı 07:00

YAZAR

Erzincanlı Çoban ve su alan Sandal...

Paylaş

M­illi Takım, Portekiz'e farklı yenildi. Hepimiz üzüldük. Her Türk vatandaşının TFF'yi, Montella'yı, oyuncuları eleştirme hakkı var. Ama saldırmak, suçlamak, hedef göstermek, aşağılamak eleştiri değil.

Eleştiri bir olumsuzluğun nedenlerini ve bir daha aynı hataların yapılmaması için alınacak önlemleri söylemek, yol göstermektir. "Montella şu nedenlerle Hakan Çalhanoğlu'nu stoper oynatsaydı daha pozitif katkı yapabilirdi (!)" saçmalığı bile bir eleştiridir.

Ama "Başına öyle bir adam koymuşlar ki adı da bizden değil tadı da bizden değil, Montella mı bilmem nedir. ­İnan; 'Can Erzincan'da çobanlık yapabilirse Allah belamı versin" saçmalığının izahı yoktur.

Sayın Mustafa Sarıgül'ün, 'Can' Erzincan diyerek seçmenlerine şirinlik yapmasını anlarım ama Erzincan'ın çobanlarını aşağılamaya ne hakkı var. Mustafa Sarıgül Bey'e hatırlatmak isterim, çobanlık peygamber mesleğidir. Hakkıyla çobanlık yapanlar eli öpülesi insanlardır.

O videonun altına yorum yapan vatandaşlardan biri 'Başka söze hacet yok' mealinden durumu özetlemiş: "Bu adamı gören gençler hayatınızdan umudu kesmeyin. Eğer deli taklidi yapmıyorsa bu arkadaş bu zeka seviyesiyle Şişli'yi yönetti. Ülkenin en büyük muhalefet partisine genel başkan adayı oldu.

İ­stanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında ikinci oldu. Şu anda milletvekili." Örnek çok. FETÖ'cüsü, Çete'cisi ortalığa döküldü.

İsimlerini anmaya değmez. Ama burada bir Mustafa'dan daha söz edeceğim. Onun da soyadı Sarıgül değil, Sandal... Sanırım su almış, yalpalıyor.

Racon kesiyor, "Hayırdır koçum sen bu cüreti nereden ve kimden buluyorsun. Bu ülkenin gururu, evladı, gündemindeki en büyük yeteneğine antrenmandaki o tavrın nedir? Burası Türkiye ve Türk futbolseverler aklını alır, neye uğradığını şaşırırsın." Bir de spor yorumcularına laf edersiniz, sanatçı geçinen adamın üslubuna bak. Pes...

BiZ BAŞTAN kazanmışız...

EURO 2024 bizim için herhangi bir futbol turnuvası değil.

Bunu böyle görenler yanılır. Bu, yıllarca gurbeti yaşayan Türk insanının duygularının dışa vurumu, kendini ifade ediş biçimi aslında. Nafis Karacabey de onlardan biri.

Portekiz maçı için taa Stuttgart'tan, Dortmund'a gelmek istedi.

Bilet bulamayınca televizyondan izlemek durumunda kaldı.

Maçtan sonra mesaj attım, "İyi ki gelmedin, 3-0 kaybettik, üzülecektin" diye.

Cevabı çok manidardı.

Binlerce kişinin maçtan önce Ay-Yıldızlı bayraklarla yaptığı yürüyüşten bir kesit attı bana.

Altına da şunları yazmıştı: "Bunlar yetmez mi siz misafirlerimize.

Biz zaten baştan kazanmışız. Belki de Türkiye'de bulamazsın bu güzelliği. Bulsan da bu kadar anlamlı olmaz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Harika Çocuklar

29 Haziran 2024 Cumartesi

Parası olan hakaret edebilir

28 Haziran 2024 Cuma

Ezilenlerin çocukları...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024