• 3 Nisan 2017 Pazartesi 02:00
  • |
  • 3 Nisan 2017 Pazartesi 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

El emeği göz nuru

Paylaş

Kolay değil… Başakşehir geçen hafta puan kaybetmiş ve sen bu fırsatı değerlendirememişsin. Şimdi bir kez daha aynı senaryo 'İlahi bir lütuf' gibi önüne konmuş. Kazanırsan '5 puanlık oh' diyeceksin. Tersi olursa yine tek maçta değişebilecek tablonun cenderesine düşeceksin. 

Maç başladığında Beşiktaş'a bu bilinçaltı mesajların stresi yüklüydü. Tabi Şenol Güneş'e de. Bir de yaptığı hesaplar tutmayınca, o da takım da bir yay gibi gerilmeye başladı. 

Gençlerbirliği'nin sert ve dinamik futboluna, disiplinli alan savunmasına karşı oyunu öne yıkıp, Talisca'nın uzaktan şutlarıyla gedikler açmayı düşünüyordu. Ama bu plan işlemedi. Çünkü Beşiktaş oyunu öne yıkamadı. Bunda Talisca'dan beklenen verimi alamayışının da etkisi vardı. 

Gençlerbirliği'nin 'Sertlik anlayışı' futbol kurallarının dışına çıkıp, 'bodoslama' dalışlara dönünce de Şenol Güneş çıldırdı. Çünkü yaptığı planları bozan bu sertliğin bertaraf edilmesi için kendi hatalarından da dönmesi gerekiyordu. Farkındaydı ama kabul etmek istemiyordu. Çünkü Talisca 10 numarada yapamıyordu. 

Neyse ki Fabri'nin sakatlığı imdadına yetişti. Yaptığı bir küçük hamle, büyük fark getirdi. Babel merkeze geçti, Talisca kanada. Sonra Beşiktaş tıkır tıkır işlemeye başladı. 6 dakikalık uzatmada da gol geldi. 

Quaresma'nın ortasında, Babel'in, Ozzie'ye yaptığı ikrama bir bakın. Talisca olsaydı, kaleye vurup muhtemelen de gol olmazdı. Ama Babel sadece ayağı değil, oyun zekası da düzgün biri. Garantiye gitti. 

Beşiktaş öne geçtikten sonra, Gençlerbirliği çift forvete dönme gafletine düştü. Haliyle savunmada gevşeyince de Tasilca için iklim uygun hale geldi. Yaptığı en iyi işleri yapmaya başladı, bir de harika gol attı. 

Bu arada yaptığı harika kurtarışla beraberlik golünü önleyen Tolga'nın hakkını da teslim edelim. Umarım ona küfür edenler, gitmesi için kampanya yapanlar utanmıştır. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021