• 15 Ocak 2019 Salı 08:00
  • |
  • 15 Ocak 2019 Salı 08:00

YAZAR

Kenan Karcı

Çürükler ayıklanacak

Paylaş

Kazara bir sapan taşı bir altın kaseye değse,

Ne taşın değeri artar, ne kıymetten düşer kase…

Boks Federasyonu Başkanı’nın mesaj vermek için saygın insanlarla çekildiği fotoğrafl arı sosyal medya hesabından art arda paylaşmasını ibretle izliyorum. Eminim benim gibi izleyen ve bu su istimalleri gören başkaları da vardır. Gereğini yaparlar.

Bu ucuz numaraların bizim pazarda alıcısı çıkmaz.

Bunu en iyi kendisi bilir. Ama yine de herkesi kendisi gibi bilir…

Ben elimde bulunan ve ciddi şekilde usulsüzlük kokan belgeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyorum. Bir basın çalışanı olarak kamu görevimi yapıyorum. Kimseyi suçlamak, yargılamak ve hüküm vermek benim işim değil. İlgili merciler araştırıp, gerekeni yapar. Çiğ yemeyenin karnı şişmez.

Sadece şunu not düşmek istiyorum. Eyüp Gözgeç’in, sosyal medyadan “Benim şahsımda aslında sporcu, kulüp başkanları ve antrenörler hedef alınıyor” feryadını, “Ben yanarsam siz de yanarsınız, bana sahip çıkın” şeklinde yorumlamak sanırım yanlış olmaz.

Bir de, “Tepki koyalım” çağrısı var. Ben savcı ve müfettişlerin önce bu çağrıya ateşli şekilde katılanlardan araştırmaya başlamasını öneririm.

Zaten hem kendisi hem de yorum yapan birçok kişi bu usulsüzlüğü itiraf ediyor. Ancak belli ki Gözgeç, usulsüz şekilde kendi yakınlarına ve akrabalarına istikbal kazandırmayı ‘Menfaat sağlama’ olarak görmüyor.

Burada bir konuya daha açıklık getireyim. Haberin ilk çıktığı 13 Ocak Pazar günü Ahmet Cömert Turnuvası’nda RSC veya Wolkover’le elenen sporcuların listesini verdim. Bundan bazı sporcu kardeşlerimiz rahatsız olmuş. Listeyi tamamen AIBA’nın sitesindeki sonuçlardan aldım. Kimseyi suçlamak ya da hedef göstermek kastım yoktur.

Gazetemizde sehven Doğukan Alatepe’nin, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe’nin oğlu olduğu bilgisi yer aldı. Ancak daha sonraki bilgiler, oğlu değil, yeğeni olduğu şeklindeydi. Doğukan Alatepe’nin de 2015’te vize tescili yaptırıp, 2017’de Ahmet Cömert’te milli olduğu bilgisi mevcuttur.

Elbette turnuvaya dışarıdan katılan milli sporcular da var, ilk maçta elenen gerçek sporcular da… Benim işim ‘Çakma’ milli yapılıp, haksız yere bundan menfaat temin edenlerle.

Şimdi devletin yetkili makamları araştıracak. Çürüklerle, sağlamlar ayıklanacak.

Mesele bu kadar basit. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022