• 3 Ekim 2016 Pazartesi 00:01
  • |
  • 3 Ekim 2016 Pazartesi 00:01

YAZAR

Kenan Karcı

Çay parasını Reyiz ödesin

Paylaş

Galatasaray, Vodafone Arena'daki Beşiktaş derbisinden puanla döndü, şampiyonluk inancı pekişti; taraftar, Antalyaspor biletlerine hücum etti. Bu sezonun taraftar rekoru kırıldı.

Antalyaspor ligin en kötü takımı olarak gösteriliyor. Kadro dışı bırakılan ve sonra affedilen Eto'o meseleleri yüzünden sorunlu bir takım görünümünde.

İşte futboldaki en tehlikeli 'dumanlı havalar'dır bunlar. Bu atmosferde herkes Galatasaray'ın kolay kazanacağını düşünüyordu. Futbolcular da bu genel atmosferin etkisiyle "Güle oynaya, taraftarımıza ziyafet çekeriz" rahatlığıyla çıktılar maça. Karşılarında ummadıkları bir Antalyaspor görünce de neye uğradıklarını şaşırdılar. Bir de Deniz'in erken gelen golüyle Galatasaray için 'Çile Aslanım çile' dakikaları başladı.

Bir ara gözümüz kulübedeki 'Riekerink Bey'e ilişti. Böyle zamanların sakin ve sağduyulu adamının bile yüzünde derin endişe izleri vardı. Bu, biraz da ne yapacağını bilememekten değil, nasıl yapacağına karar verememekten kaynaklıydı.
İlk önce Bruma'yı sağa alıp, hiç kullanılmayan bu kanada işlerlik kazandırmaya çalıştı ama umduğunu bulamadı. Çünkü arkasındaki Reyiz, doğru işleri de bozuyor, Serdar Özkan'ın ani çıkışlarına tepki veremiyordu. Üstüne üstlük işleyen sol taraf da Sneijder'ın sakatlanmasıyla aksamaya başladı.

Devre arasında Riekerink, çok büyük risk aldı. Sakatlıktan yeni çıkan ve maç performansı muamma olan Cavanda ile Podolski'yi sahaya sürdü. Ama onlar da Aslan'ın talihini değiştirecek bir görüntü veremediler. Galatasaray için tünelin ucunda ışık görme umudu her dakika biraz daha azalıyordu ki, Selçuk İnan çıktı sahneye. İlahi bir tecelli midir, ne? Bugünlerde Fatih Terim'in Milli Takım'a almadığı herkes kahraman oluyor. Selçuk İnan'ın Konya'da İzlanda'ya son anda attığı golün benzerini dün atması Antalyaspor'un direncini kırdı.

Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Podolski de açıldı. Özellikle üçüncü goldeki dönüşü, topu önüne alışı, Sinan'ı pozisyona sokması, takipçiliği ve bitiriciliği derslikti.

Galatasaray'ın bir sürü olumsuz mesajla dolu Antalya maçını kazanarak milli araya gitmesi, kendine çekidüzen vermesi için iyi bir fırsat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021