• 26 Eylül 2023 Salı 07:00
  • |
  • 26 Eylül 2023 Salı 07:00

YAZAR

'Bitti' havası bitirdi

Paylaş

Bu sezon herkesin ikinci takımı Hatayspor. Trabzonsporlular'ın da eminim öyledir. Maç öncesi sıcak ortam, yüreğimizi ısıtıyor. Yaşanan bunca acının ardından Hatayspor'un hâlâ sahaya çıkıp maç oynayabilecek durumda olması, çok değerli.

Aras Kargo'nun Hatayspor'a sponsor olduğu toplantıda Mali İşlerden Sorumlu Başkanvekili Aydın Toksöz ile uzun uzun konuşmuştuk. "İdman yapacak tesisimimiz bile yok. Bizim bu sene öncelikli hedefimiz takımı yaşatmak ve ligde tutmak. Bütçesi 10 milyon euronun altında bir takım kurmak zorundayız" demişti. Mersinliler'in de kombinelere yoğun ilgi gösterip, kendilerine verdiği destekten duygusal bir şekilde söz etmişti. Dün de gördük ki Mersin'de 'Siyah' giyinmiş, yüreği 'Bembeyaz' insanların Hatayspor'a müthiş bir desteği vardı.

Maç öncesi Burak Şeker'in kız çoğuna gösterdiği şefkat hepimizin duygularına tercüman, Volkan Hoca ile Uğurcan ve Abdülkadir arasındaki sohbet de 'Güzel Oyun'un en güzel yanıydı.

Böyle duygusal bir ortamda başlayan maçta iki takımın da kazanmak için varını yoğunu ortaya koyduğunu gördük. Sıcak havaya rağmen canla-başla savaşan ve bazen sertlik dozu normali aşan bir oyun vardı. Zaten yakışan da buydu.

Volkan Hoca, Hatayspor'a zor zamanda geldi, hep zor işlere talip oldu. Ama bu zor işlerin altından da başarıyla kalktı. Kalktıkça da büyüdü. Dün de Trabzonspor'a karşı müthiş bir taktik savaşı verdi. Takımı sahada çok doğru işler yaptı. Özellikle çalışılmış korner atışlarının Trabzonspor'u ne kadar zorladığına hep birlikte şahit olduk. Tebrikler.

3-0'lık Beşiktaş galibiyetiyle Mersin'e gelen Trabzonspor kadro kalitesi olarak rakibine fark atsa da bu farkı oyunda pek gösteremedi. Ama 3 pasta gole giden organizasyon bu kalitenin bir ürünüydü. Uğurcan'ın degajı, Onuachu'nun indirmesi ve Visca'nın araya sızıp, topu ağlara yollamasıyla Trabzonspor soyunma odasına önde gitti.

İkinci yarıda Hatayspor beraberlik için yüklenirken Onuachu'nun skoru 2-0 yapan golü Hatayspor için işleri daha da zorlaştırdı. Ancak Bjelica'nın 2-0'dan sonra yaptığı hamleler bana göre hatalıydı. Özellikle Onuachu'yla çok meşgul olmak zorunda kalan Hatayspor savunması, onun çıkmasından sonra daha çok hücuma destek vermeye başladı. Sonra olanlar herkesin malumu. 2-0'dan maç veren Bjelica futbolun laubaliliği affetmeyeceğini acı bir tecrübeyle öğrendi ama giden 3 puan geri gelmeyecek.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Kasım 2023 Salı

Seyirci kazandı

7 Ekim 2023 Cumartesi

Tek devrelik doğru

26 Eylül 2023 Salı

'Bitti' havası bitirdi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

1 puana üzülmeli

30.11.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Kopenhag'ı yen gruptan çık!

30.11.2023