• 6 Mart 2018 Salı 02:00
  • |
  • 6 Mart 2018 Salı 02:00

YAZAR

Kenan Karcı

Birinci asistçi!

Paylaş

Şenol Güneş’e, “Trabzonspor’u sattın” diyenler kimin dolmuşuna geldi bilmiyorum. Ama çok çirkin. Şenol Hoca gibi bir değere nerede olursa olsun sahip çıkmak, onu parlatmak Trabzonspor’u da yüceltir. Bunun farkında olmayan gafillerin yaptığı çirkinliği ayıplıyorum. 

Ne demek “Trabzonspor’u sattın!” 

Şenol Hoca, Trabzonspor’un armasıdır, formasıdır, bayrağıdır, rengidir… Nereye giderse gitsin, kimi çalıştırırsa çalıştırsın bu değişmez. Ben şahidim, Şenol Hoca ne zaman “Gel” denmişse gelmiş, “Git” denmişse gitmiştir. Gönderirken yapılan çirkinlikleri söylemiyorum bile… 

Tabi karşılığında Şenol Hoca’nın söylediklerini de yadırgadım… “Bunlar Fenerbahçeli’dir” nasıl bir sözdür? Bu laflara iyimser pencereden bakarsak, yıllardır bu iki camiayı temsil eden kişilerin, taraftarın duygu haznesinde nasıl bir birikime neden olduklarını görmelerine belki vesile olur. Şenol Hoca artık bu tür çıkışlardan kendini kurtarmalı. Bilgisi, birikimi, deneyimi ile İbni Sina’nın felsefedeki mertebesine futbolda ulaştığını düşündüğüm ve ‘Futbolun Şeyh’ül Reis’i olarak nitelendirdiğim Şenol Hoca’nın daha kucaklayıcı olması gerekiyor. Futbol ikliminin, güncel ve magazinsel etkilerinden arınmış bir dil, ona daha çok yakışıyor. 

Gelelim maça… Şenol Hoca maçtan önce “Neden ben İstanbul’dayım, Rıza Hoca burada?” mealinden sözler etmişti. Bu sorunun cevabını dünkü 90 dakikanın sonunda aldık. Şenol Hoca yaptığı 2 değişiklikle maçı Beşiktaş’a getirirken, Rıza Çalımbay’ın 2 hamlesi de Trabzonspor’un idam fermanı gibiydi. 

Love transfer edildiğinde İspanyol basınına, “Takımın hala birinci forveti benim” diye röportaj veren Negredo dün bu sözleri boşuna söylemediğini gösterdi. Doğru zamanda doğru yerde bulundu, doğru tercihleri yaparak Babel’e 2 harika gol attırdı. 

Yusuf’un girmesi doğru, Olcay’ın çıkması yanlıştı. Ayrıca Beşiktaş karşısında orta sahayı zayıflatıp, forvete takviye yapmak da intihar gibiydi. Nitekim ‘Dimyat’a pirince giderken, evdeki bulgurdan oldu.’  Beşiktaş bu galibiyetle şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu gösterdi. Buna karşılık bana göre Trabzonspor, Avrupa iddiasını da yitirdi. Rıza Hoca kalan maçlarda yerli ve genç oyuncuları oynatarak geleceği kurtarma adına doğru hamleler yapmalıdır. 35 yaşındaki yabancıları oynatarak Trabzonspor hem bugününü hem geleceğini kaybediyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Kaleci farkı

28.07.2022

Alen Markaryan

İptal tuşu yok

7.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Kadıköy'de festival havası

5.08.2022

Gürkan Ata

Korner hocası almaya gerek yok!

6.08.2022