• 8 Şubat 2016 Pazartesi 01:00
  • |
  • 8 Şubat 2016 Pazartesi 01:00

YAZAR

Kenan Karcı

Barcelona esintisi

Paylaş

Hafta ortasında Balkanlar'dan gelen kar İstanbul kapılarına dayanınca hepimiz meteorolojinin sitesine baktık.
Zira Beşiktaş ne zaman lig maçına çıkmaya niyetlense kara kış bindiriyordu. Ahmet Nur Çebi'nin, "Kenya'ya gitsek kar yağacak" esprisini hatırlayıp, kulaklarını çınlattık.

Kupa maçlarında izlediğimiz Beşiktaş taraftarını endişeye düşürmüştü. 'Acaba!'ların bol olduğu bir süreçten geçiyordu Kartal. Şahsen ben lig motivasyonunun farklı olacağına inananlardandım. Dün Gaziantep karşısında yanılmadığımı da gördüm.

Belki abarttığımı düşüneceksiniz ama ilk dakikada Tolga'nın kurtarışında da, Alperen'in topu kolunun altından filelere kaçırması da bu motivasyonun ve demotivasyonun rolü vardı.

Beşiktaş dün harika işler yaptı. Ama bardağın boş tarafı da küçümsenmeyecek kadar hacimliydi. Rakibin zaman çalma taktikleri ve geciken gol Şenol Güneş'i çok fazla strese soktu. İşler istediği gibi gitmeyince soğukkanlılığını yitirmemeli. Her şartta takım üzerindeki pozitif enerjisini korumak zorunda. Stres yaratacak ve oyun gerilimini yükseltecek beden dili zarar verir.

Eleştirebileceğim ikinci konu da Beşiktaş'ın oyun estetiğini bozan, şişirme toplar. Çok sık olmasa da bunlar seyir zevkimizi bozan parazitler gibiydi. Barcelona esintileri izlerken, birden Türkiye Ligi'nde olduğumuzu hatırlatmasalar iyi olur!
'Her şerde bir hayır vardır' sözünün sağlamasını yaşadık dün. Ersan'ın satışından sonra Rhodolfo da sakatlanınca Şenol Güneş iki yeni transferi aynı anda oynatmak durumunda kaldı. Hani fena da olmadı. İkisi de güven verdi. Ama ben Alexis'i daha çok beğendim. Sadece oyun görüşü ve pozisyon alışı değil, oyun liderliği de üst düzeyde.

Tolga için çok fazla yoruma gerek yok. Dünkü kurtarışlar sadece Boyko'ya değil, Fatih Hoca'ya da Fransa mesajıydı.
Maçın en kötüsü kuşkusuz kaleci Alperen'le, hakemlerdi. İki yarıda Beşiktaş lehine, ikinci yarıda aleyhine çok önemli 2 ofsaytı kaçırdılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021