• 16 Mayıs 2017 Salı 01:00
  • |
  • 15 Mayıs 2017 Pazartesi 23:56

YAZAR

Kenan Karcı

Al oğlum pas!

Paylaş

Böyle maçları en iyi, izleyenler oynar. Dilin kemiği olmadığı gibi, 'Öyle olsa, böyle olsa' yorumlarının da nasılsa tabelayı değiştirme ihtimali yoktur. Benim fikrimi sorarsanız böyle maçlarda 'Ver coşkuyu' derim. Ama coşku mu akıl mı bu durumlarda tabelaya artı yazar, kestirmek zor.
Beşiktaş'ın dün maça girerken ikincisini, yani aklı tercih ettiğini gördük. Ancak onun da dozunu ayarlayamadılar. Akıldan, paniğe evrilen bir kaygan zemin, bir bozuk ritim göze çarpıyordu ilk 15 dakikada. Buradaki 'iç huzursuzluğun' ne kadarının doğal, ne kadarının suni (!) olduğunu kestirmek zor.
Quaresma'nın derdi ne anlayamadım. İlk yarıda kendini oyundan attırmak için her şeyi yaptı. Jorquera'nın sırtını tekmeledi, Bilal'e bastı isabet ettiremedi, Kubilay'da hakeme yakalandı.
Bursaspor'da da Bilal Kısa, çok uzun boylu faullere rağmen oyunda kalmayı başaranlardandı. Oğuzhan'a yapıştırdığı tekmede sarı görmeden kurtuldu, 4 dakika sonra benzer hareketten sarı gördü. Bir de Sivok'un son adam durumundaki Aboubakar'a yaptığı faulde sarıyla kurtulması var ki, tartışılır.
Tabi bir de Bursasporlular'ın sahaya yabancı madde yağdırdığı 33. dakikada var. İsim vermek istemem ama bir başka takım olsaydı Beşiktaş'ın yerinde bu maç yarıda kalır, 3 puan hükmen gelirdi. Ama 'Efendi Beşiktaş' maçın oynanmaması için değil, oynanması için gayret gösterdi. Bence gecenin en fazla alkışlanacak olayı da bu iyi niyetti.
Cenap Şehabettin, "Kuzusuna kıyamayan, kebap yiyemez" der. Böyle maçlarda da bazen kebap yemek için kuzuyu gözden çıkartmak gerekir. Şenol Hoca da ikinci yarı 'çoşkuyu', 'aklın' önüne koydu. Zincirlerini kıran Kartal'ın ablukası, 'Böyle Güneş'e kar dayanmaz' havasına soktu oyuncuları. Cenk'in girmesiyle coşkuyu, tabelaya yansıtma ihtimali de güçlendi.
Golcünün halinden, golcü anlar. Aboubakar öyle 'ince ayar' bir asist yaptı ki biraz daha şiddetli ya da yavaş olsa gol perdesini açmak imkansız olabilirdi. Tam kıvamındaydı, Cenk de şampiyonluk kapısını araladı. Umarım bu tabloyu 'Baba Tosun (!)' görmüştür ve söylediklerinden pişman olmuştur.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021