• 15 Şubat 2016 Pazartesi 01:00
  • |
  • 15 Şubat 2016 Pazartesi 01:00

YAZAR

Kenan Karcı

Ah Gülüm Gülüm!

Paylaş

Hayatta en tehlikeli şey, 'Bir şey olmaz' boş vermişliğidir. O 'Olmaz' dediğin şey olduğunda en acı pişmanlıkları yaşarsın. Ama elinden geleni yapmış da, işi tevekkül pozisyonuna getirmişsen, "Vermedi Labud neylesin Mahmut" kaderciliği bir nebze olsun teselli eder.

Beşiktaş'ın yediği gol de tam olarak bu gafletin ürünüydü. Sosa'nın ihmali, Olcay'ı da çaresizliğe düşürdü, Necip'i de.
Sonra ayıkla pirincin taşını…

Maçın başından itibaren 'Sabreden derviş, muradına ermiş' anlayışıyla yana ve geriye oynayıp, maçı soğutmaya çalışan Başakşehir, 'Körün istediği bir göz. Allah vermiş iki göz' pozisyonuna geldi. 

Golü yiyene kadar savunmadaki Necip-Delgado hamleleri dışında oyun disiplininden ve sisteminden uzaklaşmayan Beşiktaş panik havasında saldırmaya başladı. 

Disiplin gidince, coşku geldi. Herkes yeteneklerini aşmaya, 'Ne iş olsa yaparım' gözü pekliğine girişti. Hele İsmail Köybaşı'nın ilk yarının son 5 dakikasında ceza sahası önünde yaptığı atak organizasyonlarını görünce, daha önce söylediklerimden pişmanlık duymaya başladım.

Soyunma odasına giderken hala 1-0 yazan skor tabelası 'Futbolun Adaletini' ifade etmiyordu. Tabi bu tablo 'Zalim Avcı'ya fırsat doğurdu. Avcı'nın 'bu mevsimleri' sevdiğini herkes bilir de, Şenol Güneş'in  ve Beşiktaş savunmasının aynı tuzağa ikinci defa düşeceğini kimse hesaplayamadı. Hele ilk yarının son dakikalarındaki bu coşkuyu ikinci yarıya taşıyacak ve daha da ileriye götürecek Quaresma tercihinde bu kadar geç kalınması affedilir gibi değildi.
Sonra maç yine stoper faciasının yaşandığı bir duran top aymazlığıyla 2-0 oldu. 

Ersan Gülüm'ün zamansız bir şekilde satılmasını, Marcelo'nun gereksiz bir şekilde kırmızı kart görmesini bir yana bırakıyorum. Dünkü maçı izlerken en çok Yalçın Ayhan'ın kamptan gönderilmesine hayıflandım.

O beğenilmeyen ve kapı önüne konulan Yalçın dün Beşiktaş savunmasında olsaydı, maçın skoru da hiç kuşkusuz böyle olmazdı. 

Son sözüm Emre Belözoğlu'na… Futbolu ya Kadıköy'de Fenerbahçe'ye karşı oynadığın gibi oynamaya devam et, ya da bırak.  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

23 Temmuz 2021 Cuma

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021