• 1 Mayıs 2016 Pazar 00:01
  • |
  • 30 Nisan 2016 Cumartesi 22:34

YAZAR

Kenan Karcı

6 puanlık işler okulu

Paylaş

Beşiktaş'ın, Akhisar'da 2 puan kaybetmesi, takipçisi Fenerbahçe'nin de Trabzon'da kazanmasından sonra kamuoyuna inanılmaz bir negatif enerji pompalanmaya başlandı. Fenerbahçe'nin propaganda gücünün de etkisiyle sanki bitime 4 hafta kala 3 puan geride olan takım Beşiktaş’mış gibi bir rüzgar estirildi. Kuşkusuz duygu düşünceyi, düşünce de eylemi etkiler. Hesap böyleydi.

Ne var ki Hegel'in "Duygu karanlık bir düşüncedir" tezinden medet umanların hayalleri dün Vodafone Arena'da işlemedi. Bütün hafta Dolmabahçe atmosferine çöken 'kara propaganda' havasını ‘desibel rekoru kırmakla meşhur’ Beşiktaş taraftarının gür sesi dağıttı. O güçlü 'şampiyonluk çığlığı' takımın üzerindeki gerilimi atmış, Şenol Hoca'yı da rahatlatmıştı. Maç öncesi yayına gelen Şenol Güneş'in yüzünde o rahatlığı gördük.

Bu atmosferde Kayserispor'un maça böyle cesur ve hücumu düşünen bir anlayışla çıkması intiharla eşdeğerdi. Elbette bu 'delifişek' atılganlığı onlara Beşiktaş kalesinde gol kokan organizasyonlar getirdi ama daha öteye geçmedi.

Buna karşılık Beşiktaş'ın usta ayakları, iki derslik golle 3 puanı terkiye oturttu. Tabelayı Beşiktaş lehine değiştiren o ilk golde, topun filelerle buluşması ancak böyle '3 usta'nın iş birliğiyle mümkün olurdu. Quarasma'nın, Sosa'ya pası Kayseri savunmasının öldürücü noktasına düştü. Bir 'mühendis' hassasiyetiyle ölçülüp, biçilmişti. Sosa da golün 'mimarlığını' yaptı. Kurdeleyi kesmek de Gomez'e düştü. Tabii açılıştan sonra da 'işletme' tıkır tıkır çalışmaya başladı. Oğuzhan, Quaresma... Goller geldikçe coşku körüklendi, Arena'nın 'Güneş'i parlamaya başladı.

Kayserispor son 3 haftada gol bile yememişti. Gördük ki Beşiktaş gerilim ve stresini yenip de 'kendisi olabildiği' zaman hem daha güvenli hem de üretken oluyor.

Dün akşam Beşiktaş sadece puan farkını 6’ya çıkarmadı 'verdiği görüntüyle', Fenerbahçe cephesinin 'saha dışı' eylem planını da yıktı. Rakip donanmanın psikolojik rotası şaştı. 'Yeni Atlantis' macerasında bu akşam Fenerbahçe'nin 'ütopya' okulu erken tatile çıkabilir. Beşiktaş'a da TT Arena'da tur atmak kalır.

Şenol Hoca CV'sine 'ŞAMPİYON' yazdırmaya hiç bu kadar yakın olmamıştı. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mayıs 2022 Pazar

Ne haber netekim yine geldi kasket!

12 Ekim 2021 Salı

Tamirci Çırağının İsyanı

9 Eylül 2021 Perşembe

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

İyi işaretler var

16.08.2022

Alen Markaryan

Kol gezer türküler söylerdik

16.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Jesus'a teslim

19.08.2022

Gürkan Ata

O kadar çok plan değiştirdi ki!

17.08.2022