• $ 5,8165
  • € 6,4408
  • 273.295
  • 109333
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Kaptanlar rakip formalarla santraya gelsin

Can ağabeyi kaybettik. Acımız büyük. Bu acı kaybın, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesi gelmesi bir ilahi mesaj gibi. Ben de iki SANTRAYA GELSiN takımın formasını giymiş birisi olarak, yarınki derbide futbolcu kardeşlerimden Metin Oktay ve Can Bartu’nun hatırasına yakışacak bir ‘Büyüklük’ yapmalarını bekliyorum. Kaptanlar ısınmaya ve santraya rakip takım formalarıyla çıksın, tarihe bir fotoğraf armağan etsin.

Spor, rekabet, şampiyonluk, dostluk, centilmenlik… Her şey güzel, heyecan verici… Ancak aslolan hayat… Ve hayatta bu rekabeti örnek şekilde gerçekleştirmek, topluma, gençlere, sporseverlere, dünyaya doğru mesajlar vermek. Çirkinliğin, kötülüğün dedikodusu çoktur ama alıcısı yoktur. Oysa futbolumuzda geriye dönüp baktığımızda, gördüğümüz örnek davranışlar, gençlerimizin ışığı oluyor, yolunu aydınlatıyor. Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti bir asırdır var. Bu rekabeti çirkinleştirenleri hatırladığımızda nasıl yüzümüzü ekşitiyorsak, güzel anıları gözümüzün önüne getirdiğimizde de gözlerimizin içi gülüyor.

SANTRADAKİ O AN UNUTULMAZ

İşte tebessümle hatırladığımız bu örneklerden biridir santra çizgisindeki Metin Oktay ve Can Bartu fotoğrafı… Can’ın üzerinde Sarı-Kırmızılı Galatasaray forması, Metin’in sırtında da Sarı-Lacivertli Fenerbahçe forması vardır. 23 Ağustos 1969’da Metin Oktay’ın jübilesinde objektiflere düşen bu tarihi fotoğraf, günümüzde ezeli rekabetin en ölümsüz mesajıdır. Onların ikisi de ebediyete göçtü ancak o fotoğraf sonsuza kadar yaşayacak. Ben Can ağabeyin böyle tarihi bir derbi öncesinde vefatını da ilahi mesaj olarak görüyorum. Ve iki takımın kaptanlarına bu maç öncesinde Türkiye Futbol Vakfı Başkanı ve iki takımın da formasını giyen ağabeyleri Engin Verel olarak tarihi bir çağrıda bulunmak istiyorum:

BİR ÖLÜMSÜZ ANI DA SİZ BIRAKIN

Yarın bu sezonun en kritik derbilerinden biri var. Galatasaray için de Fenerbahçe için de önemli bir gün… Bu aynı zamanda iki takımın oyuncularının ezeli rekabette unutulmaz bir iz bırakmaları için iyi bir fırsat. En azından takım kaptanları bu maçtan önce rakip takımın formalarıyla ısınmaya çıksın, santraya da öyle gelsin ve başlama vuruşundan önce herkes kendi formasını tekrar giyinsin. Hatta mümkünse ve duruyorsa iki kaptan Can Bartu ve Metin Oktay’ın o gün değiştirdikleri formaları giyerek bunu yapsınlar. Bu hem sporumuz, hem iki güzide kulübümüz hem de Türkiye sporunun dünyadaki imajı için eşsiz bir mesaj olur inancındayım. Bu fotoğrafı vermek için işte size tarihi bir fırsat. Bunu kaçırmayın.

Engin Verel Diğer Yazıları

Uyuyanlar ordusu

10.03.2019

O hırs yoktu

03.03.2019

Galibiyet!

26.02.2019

<p>Şırnak Valiliği´nden yapılan açıklamaya göre, İdil İlçe Jandarma Komutanlığınca, Haberli Jandarma

Kadın Bomba İmha Uzmanımız Astsubay Esma Çevik Şehit Oldu

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

WhatsApp'ta bir dönem bugün sona erdi! Kaldırıldı...

Komik ama işe yarayan çözümler