• $ 5,7836
  • € 6,3981
  • 271.932
  • 108869
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

İleri görüşlü adam!..

“Ölüm kalım değil ama kırılma maçı” ve “Sistemi iyi kurduğunuz andan itibaren birkaç gün sonra maça çıktığınız an hiçbir sıkıntı yaşamazsınız...” Bunlar ileri görüşlü ve bilgili bir teknik adamın sözleri, yani Aykut Kocaman’ın.

Akhisar’ın Teknik Direktörü Okan Buruk, cezalı olduğu için tribünde otururken onun yerine daha önce
F.Bahçe’nin altyapısında görev yapan İrfan Hoca sahadaydı. Ve maçın başından sonuna kadar heyecanla, yağmura aldırmadan ayakta durdu ve futbolcularını motive etti. Aykut Hoca’ya gelirsek, son zamanlarda olduğu gibi kulübede oturuyordu. Tahmin ettiğim kadarıyla hocanın sistemi bu. Fazla heyecanlı değil, maçları soğukkanlı bir şekilde izleme taraftarı. Tabii ki, kendisine saygı duymamız gerekir!

Dün akşamki maçı analiz ettiğimizde biz basın mensupları adına bir gerçek ortaya çıktı. Gazeteciler, başka konuları örnek gösterip bir şeyler anlatabilir ama ben futbol içinde kalmak istiyorum. F.Bahçe’nin kendi sahasında Akhisar’a 3 veya 4 gol atması manşet olmaz. Ama 3 gol yiyip mağlup oluyorsa bu medya için manşetlik bir haberdir.

Futbola gelirsek, futbolun olmazsa olmazlarını kâğıdıma yazdığımda, üstünlük konusunda Akhisar’ın sadece 1 gol fazla attığını görüyorum. Onun dışında aklınıza ne gelirse gelsin oyunla ilgili bütün istatistiklerde üstün olan F.Bahçe’ydi. Topla oynama, yapılan orta, çekilen şut, tabii ki sarı kartlar hariç… Burada da Arda Kardeşler’e bir hatırlatma yapmak istiyorum. Kadıköy’de F.Bahçe’nin maçını idare ediyorsun diye sarı kartlarını adaletli kullanmamak diye bir durum söz konusu olamaz. Sen soyadın gibi her ‘Kardeş’e aynı değeri ve cezayı vermelisin.

Yenilen üç golde Kameni’nin hiçbir hatası yoktu. Hatta ilk yarının sonlarında Muğdat’ın uzaktan çektiği şutu aynı güzellikte kornere atmasa ilk yarı 3-0 bitecekti. Bu yenilen gollerde başta Isla, Roman ve Skrtel’in bariz hataları vardı. Mehmet&Souza’yı, iki stopere ilave ettiğimizde bu uzun boylu dörtlünün yenilen gollerde rakibine kafa vuruşu yaptırmaması gerekiyordu. Yetersiz kaldılar. Giuliano gol atmasına, Dirar asist yapmasına rağmen bilhassa ilk yarıda bu iki ismi sahada göremedik. Böylelikle beklenmeyen mağlubiyet kaçınılmaz bir son haline geldi.

Açık söyleyeyim zaten bu kadronun yüzde 70’i, F.Bahçe gibi büyük bir camiaya ve formaya yakışmıyor. Tahmin ediyorum bu, ‘Ölüm kalım maçı değildi’ ama şampiyonluk açısından ‘Kırılma’ maçıydı.

Engin Verel Diğer Yazıları

Final göründü

28.02.2018

Hoca farkı

24.02.2018

<p>Dün akşam saatlerinde, 100. Yıl Mahallesi´nde soğukta üşüyen bir sokak kedisi markete girdi. İçer

Üşüyen Sokak Kedisi Markete Sığındı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!