• 17 Eylül 2018 Pazartesi 00:11
  • |
  • 17 Eylül 2018 Pazartesi 02:06

YAZAR

Engin Verel

Harun'a zaman gerekmedi!

Paylaş

Geçen sezon F.Bahçe’yi Aykut Kocaman çalıştırmıştı. Daha önce de Konyaspor’un başındaydı. Dün akşam Konya’nın da, yeni transferleriyle F.Bahçe’nin de hocası Aykut Kocaman’mış gibi zevksiz bir ilk 45 dakika izledik. Düşünün ki ilk yarı boyunca Skubic’in hatasında Benzia’nın pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Slimani’nin sert plasesi, bir de son dakikalarda Yatabare’nin kaleci Harun’un ellerine attığı şutun dışında tehlike yoktu. Bir de Milosevic’in sol kanattan sert plasesi “çatal” diye tabir ettiğimiz direkte patlamasa belki de F.Bahçe ummadığı bir anda kalesinde golü görecekti. Sağ ve sol bekte Şener ve İsmail’le bu işin olmayacağı uzun zamandan beri belli. 

Caner ve Gökhan’ın gidişiyle iki kanatta hem defansif hem ofansif futbol anlayışı maalesef Fenerbahçe’de aranan bir olgu oldu. 

Şimdi gelelim yeni transferler Jailson ve Benzia’ya... İnşallah Jailson Kadıköy’de rüzgarlı bir havada forma giymez. Giyerse de şortun cebine çakıl taşı koyması lazım ki uçup gitmesin! 

Benzia’ya gelirsek 10 numara olarak alınan bir oyuncunun daha çok katkı vermesi gerekiyordu. Tamam asist yaptı ama bilinçsiz oyunuyla yarınlar için pek fazla ümit vermedi. Bunları niye söylüyorum derseniz yedek kadroya baktığınızda bu iki mevki için birçok adamın kulübede oturduğunu göreceksiniz. O zaman insanın aklına şu soru geliyor? Neden bu futbolcular alındı? Beğenilmeyen Mehmet Topal kaptanlık bandıyla yine ön liberoda vazifesini yapan adamların başında geliyordu. 

Aatif gibi bir futbolcun varsa kanat adamı transferine gerek yok. Sadece bu çocuğu iyi motive edip o formanın kendisine ait olduğunu hissettirmeniz yeter de artar bile. 

Şimdi diyeceksiniz ki birçok futbolcu yeni gelmiş. Bunlara zaman gerek. Bunu söyleyen futbol cahilleri, hayatlarında futbol oynamadığı için spor kamuoyunu böyle uyutuyorlar. Onlara bir şeyi hatırlatayım. 

Geçen sezon G.Saray 11 yabancıyla birçok maça çıktı. Hem şampiyon oldu hem de ilk senesinde Gomis krallık tacı taktı. Bir de Kasımpaşa’nın golcüsü Diagne var. Geçen sezonun devre arasında geldi ve geldiği günden beri leblebi gibi gol atıyor. Bunlara zaman gerekmiyor da F.Bahçe’ye fuzuli alınanlara mı zaman gerekiyor! Kırılma anı 59. dakikaydı. Gecenin adamı Harun golü çizgiden çıkarırken F.Bahçe’nin kurtarıcısı oldu. Yeni transfer Harun’a takıma alışması için zaman gerekmedi! Uzun zaman sonra F.Bahçe formasıyla genç bir oyuncunun gol atması da Eljif adına olumluydu. 

Ancak Konya’nın gol ayakları bu kadar beceriksiz olmasaydı, F.Bahçe’nin kazanması zor olurdu. Beşiktaş derbisi öncesi galibiyet moral açısından iyi olabilir. Ama oynanan futbol öyle değildi. Cocu defanstaki kanat adamları ve ön liberoların kulaklarını çekmeli.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Temmuz 2020 Pazar

İhale Emin'e kalmaz!

08 Temmuz 2020 Çarşamba

JailSON olsun!

05 Temmuz 2020 Pazar

Rahatlığı unutun

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

İhale Emin'e kalmaz!

12.07.2020

Alen Markaryan

Hiç ağrısız diş çekilir mi?

04.08.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Veda haftası

25.07.2020

Gürkan Ata

Mazeret kabul olmaz!

06.08.2020