• 23 Ekim 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 23 Ekim 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Gürkan Ata

Yıpranmadan 3 puan!

Paylaş

Muhtemelen maç öncesi futbolcularına yaptığı 'asla unutmayın' yönündeki uyarılarında ilk 3'e gireceklerden biri, "Bakasetas'a ceza saha çevresinde şut çektirme"dir Rıza Çalımbay'ın. Ama henüz 9. dakikada top Yunan oyuncuya geldiğinde ona en yakın Sivassporlu 2 metre uzaklıktaydı en az. Bakasetas topu düzeltti, yine sert vurdu, dönen topu Hamsik değerlendirdi.

Böylesine beklenen golü yedikten sonra sezonun sürpriz isimlerinden Saba ile orta alanı üçleyip ekstra görev yaptırmaya başladı. Markajın yanı sıra defanstan topu alıp ileri taşımada ve oyunun yönünü değiştirmede oldukça hızlıydı İsrailli oyuncu. Orta alan üstünlüğünü ele geçirdikten sonra, özelikle Trabzonspor defansının sağındaki Bartra ve Larsen'in de sık sık pas hatası yapması ile baskısını artırdı konuk ekip. Ama direkten dönen şutu dışında N'Jie'nin etkisiz kalışı ile bütün yük Yatabare'nin sırtına bindi, tecrübeli oyuncunun çabası skor üretemedi.

Trabzonspor'da kariyeri ve devam eden performansı ile doğal olarak toplar Hamsik'te toplanıyor. Maçın ilk bölümümde mükemmel yönlendirdi takımı zaten Slovak oyuncu ama sonrasında belki de, durağan kalan arkadaşlarını daha çok hareketlendirmek istedi, çok özel işler aramaya başladı. Ama ekstra paslar denedi, hiçbiri yerini bulmadı, o ve özelikle kanat beklerin yaptığı pas hataları büyük sorun oldu. İlk yarı boyunca yaşanan Trabzonspor kısırlığının diğer nedeni de, ilerideki Trezeguet, Gomez, Umut üçlüsünün oyuna hiçbir katkı yapmamalarıydı.

İkinci yarıda Abdullah Avcı, orta alan üstünlüğünü ele geçirmek için Bakasetas'ı daha geriye çekti, Gbamin-Hamsik'le yakın oynamaya başladı, Yunan oyuncu. Avcı'nın bu planı mükemmel işledi zira bu üçlü ve sonra oyuna giren Siopis'le birlikte ikinci yarıda belki arkadaşlarını pozisyona sokacak etkiyi gösteremediler ama koca devre boyunca Sivas'ın bütün oyun planlarını bozdular. İkinci yarıda rakip takımı ceza sahası çevresine neredeyse hiç yaklaştırmadı bordo-mavililer. Önümüzdeki hafta oynanacak kritik Avrupa maçı öncesinde, neredeyse hiç yıpranmadan istediğini çok rahat aldı Trabzonspor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2023 Salı

Fotoğraf netleşiyor mu?

19 Mayıs 2023 Cuma

Halı saha keyfi vardı derbide!

9 Mayıs 2023 Salı

1 asistle biten maç!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Hani Fred demişti ya!

13.05.2024

Alen Markaryan

FATİH AKSOY VE AİDİYET!!!

14.05.2024

Kenan Karcı

Matematiksel olarak!

13.05.2024

Mustafa Sapmaz

Alman hoca gerçeği

5.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Hasan Arat bu kez riske girmemeli!

11.05.2024