• 1 Ekim 2017 Pazar 23:33
  • |
  • 1 Ekim 2017 Pazar 23:33

YAZAR

Gürkan Ata

Yanal konsantreydi!

Paylaş

Beşiktaş’ın son 100 maçında orta sahada pas trafiğinin bu kadar etkisiz olmasında Atiba-Oğuzhan ikilisinin olmaması büyük rol oynadı. Ama Trabzonspor’da Onazi’nin oyunun her iki yönünü iyi oynamasının yanı sıra, Kucka’nın markajda, Sosa’nın da top dağıtmaktaki çabasının Siyah-Beyazlılar’ı zora düşürdüğü bir gerçek. Bu üçlünün en büyük güvencesi ise Abdülkadir’di. Genç futbolcunun oyuna kattığı akışkanlık ve sürat, Beşiktaş savunmasının en büyük kabusuydu, şansları ise Burak Yılmaz’dı. Asıl işi olan golü geçtik, arkadaşlarına zaman kazandırmak için yapması gereken top saklama ve dağıtma görevini de hiç yapmadı Burak, rakibe nefes aldırdı.

Ön liberodaki performansı ile Milli Takıma giden Okay’ın stoperde, Lucescu’nun takibine giren Mustafa Akbaş’ın kulübede ama stoper Hubocan’ın sol bekte oynadığı Trabzonspor’un savunmada işi aslında zor değildi: Talisca’yı tut, Babel’in yolunu tıka! Beşiktaş’ın, orta sahası üretemediği için 2-3 pas ve hızlı hücumla gol atma dışında şansı yoktu. Kalabalık Bordo-Mavili defans bunu yapamadı işte.

Yediği 2 gol de aynı şekilde geldi.

Yorgunluğu tavan yapan rakibi karşısında, haftalardır oyun müdahaleleri ile eleştirilen Ersun Yanal, bu kez daha dikkatli hamleler yaptı.Forvet arkasında savurgan kalan Sosa’yı ön liberoya çekti, Yusuf Yazıcı’yı onun yerine sürdü. Rodallega ise sağ kanattaydı. Bu tabloda üstünlük iyice Trabzonspor’un eline geçti. Tam bu anda kritik bir dakika yaşandı: Beşiktaş’ın 79’da yine aynı tür, tek adamlı atakla Lens’le skoru 3-1’e taşıma fırsatını kaçırmasının ardından dönen topta, Rodallega zor pozisyonda maça denge getirdi. Ama aynı oyuncu son anda kolayı atamadı, maç boyunca Fabri’nin de çabası ile Trabzonspor adına galibiyet kaçtı.

Fırat Aydınus’un niyeti ilk yarıda sanki Siyah-Beyaz gibiydi. Trabzonspor’a verdiği kartlar doğru ama Talisca’nın, dizlik olmasa Kucka’nın ayağını kıracak olan tekmesine, Pepe’nin ceza sahası üzerinde elle yaptığı kurtarışa seyirci kalması dikkat çekiciydi! 74’üncü dakika da aslında derslikti. Sarı kartı olan Okay sorumsuzca rakibine sarıldı, faul yaptı. 5-6 Beşiktaşlı, ikinci sarı için Aydınus’un üzerine saldırdı. O da neredeyse 1.5 dakika onlara derdini anlatmaya çalıştı, görüntüsü üzüntü vericiydi!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

29 Kasım 2021 Pazartesi

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

23 Kasım 2021 Salı

Lideri devirme sevdası!

7 Kasım 2021 Pazar

80 sonrası Avcı'lık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021